Korekcja powiek nie tylko ze względów estetycznych

[REKLAMA]

Panuje przekonanie, że zabiegom korekcji powiek poddają się tylko kobiety, które chcą za wszelką cenę wyglądać młodziej, w czym zresztą też nie ma nic zdrożnego. To jednak niekompletny pogląd. Z tej procedury korzystają bowiem zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dla których zmiana wyglądu stanowi poważny problem natury psychicznej lub nadmiar skóry nad oczami utrudnia im prawidłowe widzenie.

Opadające powieki i worki pod oczami są niestety oznakami starzenia się organizmu, które bodaj najszybciej są dostrzegalne na twarzy. Kobietom często trudno pogodzić się z upływającym czasem, zwłaszcza, gdy media lansują uparcie kult młodości.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest w stanie pomóc zarówno tym, którzy taki zabieg chcą przeprowadzić ze względów estetycznych, jak i tym, którzy muszą się mu poddać, aby przywrócić sobie komfort widzenia lub niezbędną równowagę psychiczną.

Na czym polega zabieg korekcji powiek?

Procedura ta polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolic dolnych i górnych powiek wraz z tkanką tłuszczową, znajdującą się w tym rejonie. Nacięcia, które są wykonywane w trakcie zabiegu, umiejscowione są w naturalnych załamaniach powiek i dzięki temu są z czasem zupełnie niewidoczne.

Zwykle zabieg przeprowadza się w warunkach znieczulenia miejscowego, a tylko na życzenie stosuje się znieczulenie ogólne.  Operacja trwa około godziny i jest już dziś standardową procedurą z zakresu medycyny estetycznej.

Po zabiegu, w okolicach oczu mogą pojawić się zasinienia i obrzęki, które łagodzić należy zimnymi okładami. Po mniej więcej dwóch tygodniach sytuacja wraca do normy, ale warto przez kilka tygodni chronić powieki, stosując okulary przeciwsłoneczne i rezygnując w tym czasie z soczewek korekcyjnych. Proces gojenia wspomaga także spokojniejszy tryb życia, pełen wypoczynku i relaksu.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Dobry stan zdrowia jest warunkiem koniecznym, aby przeprowadzić zabieg korekcji powiek. Szczególną uwagę zwraca się na stan ducha i umysłu osoby, która chce poddać się tej procedurze.

Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że korekcja powiek poprawi wygląd twarzy, z pewnością nieco odmłodzi wizualnie, ale nie można liczyć na to, że w wieku na przykład 60 lat będzie się wyglądać na 25. Pacjent musi mieć realne oczekiwania w kwestii efektów, które można uzyskać.

Istnieje też szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie korekcji powiek. Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby cierpiące na nadczynność tarczycy, nadciśnienie krwi i chorobę Graves-Bassedova. Wszelkie choroby serca, cukrzyca i schorzenia oczu są też przyczyną odmowy wykonania korekcji powiek.

Przed i po zabiegu

Chcąc poddać się tej procedurze medycznej, pacjent przed zabiegiem musi wykonać morfologię, a 14 dni wcześniej należy odstawić przyjmowane leki na krzepliwość krwi, aspirynę i witaminę E. Pacjent musi być zdrowy i nie może być w trakcie kuracji antybiotykowej. W przypadku kobiet, termin  operacji nie może zbiegać się z menstruacją. Przed zabiegiem trzeba powstrzymać się od alkoholu i papierosów.

Po wykonaniu korekcji powiek, przez pierwszy tydzień zaleca się spanie na wznak, unikanie wysiłku fizycznego oraz chłodne okłady, które będą przeciwdziałać obrzękom i zasinieniom.

Nie wolno nakładać makijażu, a okolice oczu należy chronić przed światłem słonecznym. Po tygodniu lekarz zdejmuje szwy, a po około dwóch tygodniach pacjent wraca do normalnego funkcjonowania.

Decydując się na zabieg, warto wybrać dobrą, sprawdzoną klinikę, jak chociażby www.eskulapestetyka.pl. Zaleca się także wstępną konsultację z lekarzem przed podjęciem ostatecznej decyzji, tak aby pacjent poznał wszelkie szczegóły całej procedury, możliwe do uzyskania efekty i ewentualne zagrożenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*