Kolczyki na lato

[REKLAMA]

Wybierając kolczyki, jakie założymy danego dnia, bierzemy pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim widzimy w lustrze, jaką mamy tego dnia stylizację. A to jest zależne w dużej mierze od okazji oraz od pory roku.

Kolczyki na lato i na zimę

Kolczyki na lato nie muszą różnić się od kolczyków na zimę, jednak często podświadomie na lato wybieramy biżuterię lekką, zwiewną. Za to na zimę – cięższą. Decydujemy się też na inne kolory – latem pozwalamy sobie na więcej, kolory są bardziej jaskrawe. Zimą – bardziej stosowane.

Kolory i kształty

Kształt biżuterii wkładanej do ucha potrafi optycznie zmienić wygląd twarzy. W ten sposób bez trudu optycznie wydłużymy twarz okrągłą i uczynimy twarz pociągłą bardziej zaokrągloną. Sprawimy, że ludzie inaczej będą daną osobę odbierać. Taka manipulacja dzięki biżuterii wielu kobietom dosłownie ratuje życie każdego dnia, a raczej przed każdą imprezą.

Metale szlachetne

Dzisiaj wiele osób cierpi na rozmaite alergie. Obecnie trudno znaleźć człowieka, który nie jest alergikiem. Najlepiej profilaktycznie kupować biżuterię ze złota lub srebra, bo ta najrzadziej uczula. Jeżeli jednak spodoba nam się coś z metalu, najpierw upewnijmy się, że nasza skóra dobrze zareaguje na ten materiał. W sprzedaży są też dostępne sztuki biżuterii wykonane ze specjalnych antyalergicznych materiałów, które minimalizują ryzyko wystąpienia kłopotów ze skórą.

Trendy na rok 2018

Moda na najbliższy czas przewiduje kolczyki z chwostami. Taką biżuterię noszą zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy i nic nie zanosi się na to, aby miało to ulec zmianie. Czas minimalizmu powoli mija. Do łask wraca biżuteria w rozmiarze XXL. W każdym sezonie hit jest tylko jeden. Wydaje się, że w tym sezonie będą to właśnie chwosty.

Uniwersalna biżuteria

Kolczyki to biżuteria bardzo uniwersalna, odpowiednio dobrana będzie pasować do każdej stylizacji. Bez trudu dobierzemy biżuterię do wieczorowej sukni na wielki bal, do plażowej sukni na wakacje, a także do eleganckiego kostiumu na biznesową rozmowę. W zależności od preferencji możemy wybrać kolczyki małe lub duże, jasne lub ciemne, złote, srebrne, metalowe czy małe lub duże.

Skąpe odzienie

Latem ubieramy się bardziej skąpo niż w innych porach roku. Zakładamy na siebie mniej warstw, więcej odsłaniamy. Dlatego umiejętnie dobrana biżuteria będzie znakomitym uzupełnieniem każdej stylizacji. Trzeba tylko zadbać, aby pasowała do naszego stylu i charakteru.

Kobiety od wieków w różny sposób ozdabiają swoje ciało. Jednym z elementów tego ozdabiania jest oczywiście zakładanie różnego rodzaju biżuterii. Przekłucie uszu wiąże się z bólem i dyskomfortem, czego jednak nie robi się dla piękna. Mówi się, że aby być pięknym, trzeba trochę pocierpieć. Każda kobieta pragnie widzieć w lustrze piękne odbicie, a środkiem do tego celu może być właśnie dobrze dobrana biżuteria. Oby każda kobieta czym prędzej posiadła sztukę dobrego jej doboru, ponieważ, z drugiej strony, nieodpowiednio dobrana potrafi sporo namierzać w kobiecym wizerunku. A tego byśmy nie chcieli.

Artykuł powstał we współpracy z Love Story Jewellery

2 Komentarze

  1. Do sukienek w kwiaty najbardziej pasują kolczyki srebrne. Jeżeli sukienka ma mnóstwo kolorowych wzorów, wtedy jak najbardziej można zdecydować się na srebrne kolczyki z kamieniem który nawiązuje do jednego z kolorów znajdujących się na materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*