Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

[REKLAMA]

Od designerskich ozdób, przez pierścionki w stylu vintage, po eleganckie diamenty albo surowy minimalizm. Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy powinien podkreślać osobowość panny młodej i pasować do jej kreacji. Jakie trendy są aktualne?

Jeśli planujesz zaręczyny, pomyśl m.in. o biżuterii – warto zająć się tym zagadnieniem z wyprzedzeniem. Możesz podpytać koleżanki swojej wybranki, spróbować zrobić wstępne rozeznanie w jej biżuterii, skonsultować się z jej mamą. Poznaj też aktualne trendy, by wybór był na pewno trafiony. Idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który spodoba się przyszłej narzeczonej, a także będzie wygodny w noszeniu na co dzień. Przemyśl zarówno jego design, jak i kwestię rozmiaru.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem

Ponadczasowy wybór to elegancki pierścionek zaręczynowy z diamentem. Klasyczna kompozycja to duży kamień w środku, a mniejsze egzemplarze po bokach. To zdecydowanie najpopularniejszy od lat model – zwykle w subtelnym białym złocie albo platynie. Taka biżuteria jest znacznie lżejsza w odbiorze, zachwyca minimalizmem i blaskiem diamentu, pasuje do niemal każdej kreacji. Modne są też pierścionki w wersji dwukolorowej, łączącej złoto i srebro.

Pojedynczy duży kamień

Innym trendem jest pojedynczy duży kamień w pierścionku zaręczynowym. Na klasycznej minimalistycznej obrączce, ew. ozdobionej subtelnymi i drobnymi kamieniami, osadzony jest duży kamień – na przykład diament, rubin czy szmaragd. Są to tzw. pierścionki zaręczynowe solitaire – zdecydowanie przykuwają wzrok.

Designerski pierścionek zaręczony wg własnego projektu

Nie brakuje też autorskich pomysłów, które warto zrealizować – w końcu pierścionek ma się podobać głównie przyszłej pannie młodej. To trend wybierany głównie przez indywidualistów. Takie modele można zlecić w dobrym butiku i odebrać model idealnie wykonany z własnym projektem.

Nowoczesne wzornictwo, finezyjne kształty i kontrastowe zestawienia mają wielu zwolenników i pozwalają czerpać z własnej fantazji i wykorzystywać swoją kreatywność. Awangardowe podejście pozwala przygotować pierścionki będące symbolem designu. Asymetryczne, nowatorskie formy cieszą się dużą popularnością wśród młodych par i będą pasować do nowoczesnych kreacji.

Minimalistyczny wybór – pierścionek w stylu obrączki

Pierścionek zaręczynowy w formie obrączki to kolejna z często wybieranych propozycji. Takie modele są minimalistyczne i praktyczne. Geometryczny pierścionek zaręczynowy wykonany z różnych metali zarazem nawiązuje do tradycji, jak i z nią kontrastuje.

Delikatny pierścionek z motywem kwiatowym

Motyw kwiatu, liści albo gałązek jest niezwykle popularny w modzie odzieżowej – na sukienkach, bluzkach czy koszulach. Króluje też w biżuterii – m.in. w pierścionkach zaręczynowych. Kwiaty z delikatnych kamieni to propozycja dla pań o duszy romantycznej i poetyckiej. Takie wzornictwo ma wiele miłośniczek, poza tym jest to wyjątkowo praktyczny wybór – będzie komponował się z pewnością z wieloma innymi ozdobami noszonymi na co dzień.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*