Co włożyć na wieczór?

[REKLAMA]

Ostatnio pisałam o porządkach w szafie, a jeżeli już mamy posegregowane wszystkie rzeczy, możemy się zastanowić nad tym, co włożyć na wieczór, o czym właśnie będzie ten wpis. Ważne spotkanie, kolacja w gronie znajomych, czy wyjście do teatru – jeśli czeka nas wieczór pełen wrażeń, z pewnością będziemy chciały wypaść jak najlepiej. Jednak jaką kreację przywdziać, by czuć się jednocześnie komfortowo i wyróżnić się z tłumu, ale z klasą, stylowo?

Kreację powinnyśmy dobierać przede wszystkim do okoliczności i miejsca, w którym odbywa się ważne dla nas wydarzenie.  Z pewnością inną stylizację wybierzemy do restauracji, a inną do teatru, czy na imprezę w klubie. Do teatru najlepiej pasuje długa sukienka z kopertówką, do restauracji warto postawić na klasyczną i nieśmiertelną małą czarną, a do klubu założyć luźną koszulkę z krótkim rękawem i przetarte miejscami jeansy.

Wybór odpowiedniej stylizacji to jedno, a drugie, o czym warto pamiętać to zachowanie umiaru. Jeśli zakładamy ozdobną suknię wtedy postawmy na dodatki, które nie będą się za bardzo rzucać w oczy. Analogicznie postępujemy przy skromniejszej kreacji – możemy sobie wówczas pozwolić na większe kolczyki, czy na ozdobną torebkę, która będzie przykuwać uwagę. Złota zasada to jeden mocny akcent, w przeciwnym razie nasza stylizacja stanie się przytłaczająca. Strój ma podkreślać walory naszej urody, zamiast być sztuką dla sztuki. Jeśli więc dobieramy biżuterię do sukienki, pamiętajmy o tym, że przy dużych kolczykach naszyjnik powinien być delikatny. Jeżeli sukienka jest zabudowana pod szyją, wtedy możemy całkowicie z niego zrezygnować.

Nasza kreacja powinna być tak dobrana, by podkreślała jeden z naszych atutów i dobrze maskowała te partie naszego ciała, które się nam nie podobają. Możemy więc wybrać sukienkę z dużym dekoltem, jeśli chcemy zwrócić uwagę na nasz biust, ale kreacja powinna być wystarczająco długa, by zakryła nasze nogi. Jeśli wybierzemy krótszą sukienkę z dużym dekoltem, pokażemy za dużo i nawet jeśli jesteśmy atrakcyjne, będziemy wypadać niekorzystnie w takiej stylizacji. Warto zatem zawsze pamiętać o tym, by zachować umiar w odsłanianiu ciała.

Jaki wybrać kolor sukienki – najlepiej zdecydować się na stonowane odcienie. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest dość bezpieczne i pozwala nam zachować pewien dystans. Ponadto znacznie łatwiej przyjdzie nam dobrać dodatki, które będą doskonale widoczne. Poza tym jest to najlepszy sposób, by zaprezentować się elegancko i stylowo, niezależnie od tego, czy znamy się na modzie, czy nie. Taki strój wcale nie musi być nudny, gdyż możemy wybrać bardziej żywe dodatki, które podkreślą nasz temperament.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*