Materiał obiciowy na kanapę

[REKLAMA]

Materiał obiciowy na kanapę powinien być wytrzymały i zapewniać odpowiednią wygodę. Współcześnie tkaniny posiadają coraz lepszy wygląd i właściwości, choć wiele materiałów wymaga zastosowania odpowiednich zabiegów konserwujących.

Cechy materiału obiciowego

Obecnie istnieją materiały o różnych właściwościach, których tkaniny obiciowe posiadają odpowiednie parametry. Wybierając materiał najczęściej zwraca się uwagę na funkcjonalność, hydrofobowość, wytrzymałość i trwałość. Tkanina może chronić przed wnikaniem brudu do wewnątrz, być odporna na ścieranie, płowienie czy blaknięcie. W ofercie rynkowej są materiały łatwe w utrzymaniu czystości. Dostępne tkaniny odznaczają się bogatą kolorystyką, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Obecnie materiały łączą elegancję z nowoczesnym designem i są atrakcyjne cenowo.  

Jak wybrać materiał obiciowy na kanapę?

Kanapa jest często najważniejszym elementem salonu, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego materiału obiciowego. Tkanina powinna zapewnić wygląd, funkcjonalność i jednocześnie komfort. Współcześnie wybiera się obicie kanapy materiałem sztucznym lub naturalnym, jednak o każdy rodzaj tkaniny trzeba odpowiednio zadbać. Najczęściej wybieranym materiałem jest skóra, która wymaga zabiegów konserwujących. Tańszą alternatywę stanowi obicie mebla ekoskórą lub skajem. Do nowoczesnych tkanin zalicza się włókna nylonowe, dostępne w różnych kolorach, wzorach i fakturach. Obecnie dużo osób wybiera materiały syntetyczne, np. mikrofibrę, która jest antystatyczna i miękka. Do tkanin przyjemnych w dotyku należą również: zamsz, plusz, czy welur. Materiały takie jak żakard, czy szenile łatwo jest zaciągnąć, dlatego nie poleca się wybierać ich osobom posiadającym zwierzęta. Warto zwrócić również uwagę, czy materiał posiada dobrą fakturę, czy się nie rwie, mechaci lub rozciąga.

Materiał, a użytkowanie 

Wybór materiału zależy od gustu, naszych upodobań i oczekiwań. Tkanina powinna pasować do aranżacji lub stylu wnętrza. Wybrany materiał może nadać kanapie wyjątkowy charakter. Tkaniny mogą ulec zniszczeniu, wtedy należy rozważyć ich renowację. Materiał obiciowy na kanapę https://kosmopell.com.pl/ spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*