Kiedy warto wybrać folie mrożone na szyby ?

[REKLAMA]

Folie okienne to popularny sposób zabezpieczenia szyby przed rozmaitymi czynnikami, takimi jak promieniowanie UV, czy uszkodzenia. Na rynku znajdziemy dzisiaj zróżnicowany wybór produktów, spełniających rozmaite funkcje. Do jednych z nich zalicza się folie mrożone – folie prywatyzujące, które pozwolą nam poczuć się w naszych wnętrzach komfortowo i swobodnie. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na folie mrożone i kto powinien to zrobić?

Czym są folie mrożone na okna?

Folie mrożone (folie szronione, folie matowe) należą do grupy folii określanych jako folie prywatyzujące. Po ich zaaplikowaniu na szybie stworzą one efekt, który można przyrównać do tego, jaki jest charakterystyczny dla szkła piaskowanego lub wytrawianego. Folie szronione wyróżniają się delikatnie grafitowym odcieniem, chociaż na rynku znajdziemy także warianty mleczne, bardziej kremowe. Ponadto, są to także folie matowe na okna o plastycznej strukturze, pozwalającej na użycie plotera. W ten sposób możemy przyozdobić je spersonalizowanymi wzorami, napisami lub innego rodzaju efektami oraz nadać klasycznej folii atrakcyjniejszego charakteru.

Kiedy warto zdecydować się na folie mrożone na szyby?

Folie mrożone na okna, jak zostało już wspomniane, to folie prywatyzujące. Mają one zatem na celu stworzenie w pomieszczeniach prywatnych, intymnych warunków poprzez zasłonięcie wnętrz przed ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Musimy jednak pamiętać, że folie matujące to folie dwustronne. Oznacza to, że z jednej strony nie możemy być podglądani przez innych, jednak również my sami tracimy w tym momencie wgląd na to, co dzieje się po drugiej stronie.

Właściwością wyróżniającą folie szronione samoprzylepne jest także to, że mimo zapewnienia prywatnych warunków, nie powodują one jednocześnie zaciemnienia naszego wnętrza. Matowe folie okienne bardzo dobrze przepuszczają światło, jednak robią to w inny, bezpieczniejszy dla oczu sposób. Promienie słoneczne przedostające się przez tego rodzaju folie prywatyzujące zostają rozproszone, tzn. przestają być ostre, rażące, a stają się łagodniejsze i dużo przyjemniejsze dla ludzkiego oka. Ich działanie możemy przyrównać w tym miejscu do blendy fotograficznej. Osoby, które zdecydują się na mrożone, ozdobne folie na okna zyskają podwójną korzyść – pożądaną prywatność, a także komfortowe, przyjemne i bezpieczne warunki do pracy i obsługiwania Klientów.

Gdzie montuje się folie szronione samoprzylepne?

Folie mrożone są dzisiaj stosowane w wielu miejscach. Możemy wykorzystywać je na potrzeby firmowe, zawodowe, jak i prywatne. Ze względu na swój charakter i właściwości, folie szronione będą bardzo przydatne w obiektach takich jak biura, lokale usługowe, sklepy, czy hotele. Ponadto, są one powszechnie i na szeroką skalę aplikowane na szybach w miejscach takich jak gabinety lekarskie i dentystyczne, salony kosmetyczne, pokoje SPA oraz sale wykładowe i konferencyjne.

Folie prywatyzujące mrożone doskonale sprawdzają się ponadto w gabinetach oraz wszędzie tam, gdzie przez większość czasu pracujemy przy komputerze. Dzięki temu, że mają one zdolność do rozpraszania promieni słonecznych oraz nadawania im łagodniejszego charakteru, unikniemy narażenia na ostre, rażące i niezdrowe dla oczu światło.

To jednak nie jedyne miejsca, w których możemy wykorzystać folie matujące. Miejmy na względzie, że znajdziemy dla nich zastosowanie również w naszych domach. Folie szronione rewelacyjnie spisują się jako folie na szyby balkonowe oraz folie na okno do łazienki. Są to jedne z przeszkleń, które powinny gwarantować nam prywatność. Zwłaszcza jeśli zamieszkujemy w bliskim sąsiedztwie, przy głównej ulicy lub na niskich piętrach w bloku.

Folie szronione na okna a inne rodzaje folii

Jeden rodzajów folii prywatyzujących to również folie mleczne. Folie mrożone, w odróżnieniu od folii mlecznych, są bardziej plastyczne. Możemy zatem przeznaczyć je do wycinania na ploterze, na co nie pozwolą nam natomiast folie mleczne. Właściwością odróżniającą te dwa rodzaje produktów jest również ich kolorystyka. Folie mleczne są foliami białymi, kremowymi, z kolei folie szronione okienne mogą występować również w odcieniu wpadającym w grafitowe tony.

Do cech wyróżniających folie matujące na szyby należy także to, że spełniają one swoją funkcję prywatyzującą przez cały czas, bez względu na porę dnia i warunki oświetleniowe. W tym zakresie odróżniają się od innego rodzaju folii, określanych jako lustrzane i OVW, które w sytuacji, gdy we wnętrzu będzie znacznie jaśniej niż na zewnątrz, przestają być widoczne na szklanej powierzchni.

Artykuł sponsorowany

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*