Idealny pasek skórzany dla kobiety

[REKLAMA]

Pierwotną i jedyną funkcją paska było podtrzymywanie za szerokich spodni przy ciele. Z czasem zaczął on służyć także jako element dekoracyjny. Dobrze dobrany pasek może zmienić charakter każdej stylizacji. Paski dla kobiet używane są nie tylko do spodni. Można je nosić do sukienek, marynarek czy długich zimowych swetrów.

Wybór idealnego paska może okazać się dość trudny, z tego powodu warto trochę o tym poczytać.

Jaki pasek będzie idealny do spodni, a jaki do sukienki?

Zastosowanie paska do sukienki jest idealnym sposobem na dopasowanie ubioru i podkreślenie figury. Dobór odpowiedniego paska może całkowicie wpłynąć na stylizację. Można także do jednej sukienki nosić różne paski, za każdym razem zmieniając jej oblicze.

Pasek można nosić do każdego rodzaju sukienki – zarówno tej obcisłej co jeszcze bardziej wyszczupli talię, jak i luźnej co nada jej lekkości i uwypukli sylwetkę. Przy wyborze idealnego paska powinno się kierować tym, jak stylizacja ma ostatecznie wyglądać. Do wyboru są grube, ciężkie paski z dużymi klamrami, cienkie delikatne z małym zapięciem czy coś pośredniego czyli paski średniej grubości ze średnimi klamerkami. Różnic się one mogą rodzajem zapięcia. Mogą to być tradycyjne klamry, klamry zakryte czy rożne inne niestandardowe zapięcia. Cechą wspólną wszystkich tych rodzajów pasków powinna być jakość. Nie warto marnować pieniędzy na tanie paski, które rozciągną się lub zniszczą po paru użyciach. Najlepiej zdecydować się na porządny pasek, wykonany z dobrej jakościowo skóry. Pasek damski ze skóry to gwarancja dobrej jakości i stylu.

Pasek do spodni

Klasyczne paski będą pasowały zarówno do sukienek jak i spodni. Te szersze czy wyjątkowo cienkie mogą nie sprawdzić się do spodni. Dobierając pasek do spodni od arucce.pl warto przede wszystkim kierować się ich fasonem. Do cygaretek lepiej bezie pasował cienki pasek z małą, podłużną klamerką, do jeansów warto wybrać szerszy pasek z zakrytą klamrą. Można także kierować się zasadą doboru ciemniejszego paska do jasnych spodni i na odwrót.

Noszenie paska do spodni sprawi, że będą one lepiej leżały, a także zyskają nowy wygląd. Zmiana koloru i stylu paska może wpłynąć na charakter stylizacji. Czasem warto zmienić pasek, aby z biznesowego przejść na styl casualowy i odwrotnie. Dobrej jakości pasek sprawia, że ubiór będzie wyglądał na droższy i bardziej szykowny.

Ile pasków powinno się mieć w swojej szafie

Współczesne trendy minimalistyczne mówią, aby nie przesadzać z zakupami. Z tego powodu warto przemyśleć zakupy. Na pewno powinno się kupić kilka klasycznych pasków w różnych kolorach, i parę bardziej ekstrawaganckich. Warto dopasować paski do tego co już jest w szafie, aby pasowały do ogólnego stylu. Pewne jest jedno: nie wolno oszczędzać. Trzeba wybrać paski najlepszej jakości z doskonałej skóry, wykonane z dbałością o szczegóły. Nie wolno zapominać o odpowiednim przechowywaniu i konserwacji. Dobry wybór sprawi, że będą one służyć długie lata.

Pasek to element garderoby, który powinien znaleźć się w każdej szafie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*