Używanie skórzanych toreb ma wiele zalet – sprawdź też, jak je pielęgnować

[REKLAMA]

Kobiety lubią kupować torebki, bardziej niż jakiekolwiek inne przedmioty. Dziś skórzana torba to jeden z najbardziej pożądanych akcesoriów modowych. A to dlatego, że nic bardziej nie dodaje stylu do stroju niż ręcznie robiona skórzana włoska torebka. Nic nie zastąpi trwałości, stylu i wygody takiej skórzanej torby.

Torebki ze skóry to naprawdę wyjątkowe produkty

Główną przyczyną popularności tych toreb jest wyjątkowe poczucie elegancji, klasy i wyrafinowania, które oferują. Torebki ze skóry – szczególnie te włoskie – dla mężczyzn i kobiet oferują niepowtarzalny styl, a także doskonałą użyteczność, ponieważ nigdy nie wychodzą z mody, niezależnie od tego, jaki styl nosisz i jaki model torebki wybierzesz.

Kupowanie tego typu toreb może być trudne, ponieważ rynek jest nasycony tanimi sztucznymi skórami, niskiej jakości rzemiosłem itp. Dlatego zalecamy inwestycję w najwyższej jakości torby ze skóry bydlęcej o doskonałym wykonaniu, zauważalnym w wykończeniach. Sprawdź sklep internetowy Verostilo, który wykorzystuje skóry bydlęce z przemysłu spożywczego, a prace nad skórami powierza małym lokalnym pasjonatom – włoskim garbarniom.

Jakie są zalety włoskich skórzanych torebek?

Jedna z zalet tych toreb to ponadczasowość.

Żaden z materiałów nie może pobić profesjonalnego i eleganckiego wyglądu, jaki oferuje skórzana torba. Skóra to jeden z nielicznych materiałów, który zawsze pozostanie w modzie. Niezależnie od tego, czy jest naturalna, barwiona czy postarzana. Skórzana torba zawsze doda klasy Twojemu wyglądowi.

Skórzana torba to produkt ekologiczny – szczególnie jeśli wykonywana jest ze skór z „odzysku”

Skóra jest materiałem naturalnym, dlatego do jej produkcji nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Oczywiście rynek jest zalewany torebkami ze skóry syntetycznej, które mogą powodować wysypki skórne. Skóra naturalna jest biodegradowalna i nie zanieczyszcza powietrza, morza ani środowiska. W świecie, w którym moda traktowana jest z podejrzliwością, że nie jest przyjazna dla środowiska, płacenie za wyroby ze skóry to sposób na bycie ekologicznym i ostrożnym.

Skóra to wytrzymały materiał – taka torebka posłuży Ci przez wiele lat

Prawdziwa skóra jest odporna na roztocza, ataki grzybów i ścieranie na sucho. Jeśli planujesz gdzieś podróżować, solidna torba jest najlepszym towarzyszem. Możesz w niej przechowywać i transportować niezbędne rzeczy, nie martwiąc się, że pęknie w połowie.

Łatwa w utrzymaniu – z czasem skórzana torba wygląda jeszcze lepiej

Skóra odpycha wodę, kurz i rozwój grzybów, więc nie będziesz musiała radzić sobie z żadnym z tych problemów, o ile przechowujesz torbę w suchym miejscu o kontrolowanej temperaturze. Nawet jeśli Twoja skórzana torba się zabrudzi, będzie łatwo ją wyczyścić. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką lub użyć środka do czyszczenia skóry, a brud natychmiast zejdzie.

Stylowa skórzana torebka

Wygładzona, impregnowana lub barwiona skóra jest piękna i miękka w dotyku. Dzięki temu każdy przedmiot wykonany ze skóry jest bardziej atrakcyjny i wyrafinowany.

Kilka wskazówek, dzięki którym Twoja skórzana torba będzie zawsze dobrze wyglądać

 1. Jeśli chcesz odpowiednio dbać o swoją torebkę, zawsze zawijaj ją w pokrowiec, gdy odkładasz ją na dłuższe przechowywanie. Możesz kupić taki pokrowiec lub użyć do tego białej bawełnianej tkaniny.
 2. Jeśli zamierzasz przechowywać torbę przez dłuższy czas, wypełnij ją tak, aby się nie odkształcała. Użyj papieru do pakowania, a nie czasopisma lub gazety, ponieważ atrament może się odbić we wnętrzu torby i zabarwić jej środek.
 3. Nigdy nie wystawiaj skórzanej torebki na działanie promieni słonecznych, ponieważ grozi to wyblaknięciem koloru. Przechowuj ją w suchym miejscu, chroniąc przed światłem i wilgocią.
 4. Nie układaj torebki jednej na drugiej. Ułóż je tak, aby zachowały swój pierwotny kształt, nie wyginając ich.
 5. Do codziennego czyszczenia torby nie używaj żadnego produktu. Użyj suchej, białej bawełnianej szmatki i delikatnie przetrzyj powierzchnię.
 6. Jeśli pada deszcz – lub ktoś nierozważny wyleje jakiś płyn na torebkę – wystarczy wytrzeć ją białą bawełnianą ściereczką. Nawet nie myśl o użyciu suszarki! Użycie suszarki może źle wpłynąć na skórę. Jeśli już poruszamy temat rozlanych płynów bądź szczególnie ostrożna z alkoholem – czy to perfumami, czy napojem – ponieważ kropla, która spadnie na skórzaną torebkę może ją odbarwić.
 7. W przypadku utraty miękkości i chęci przywrócenia jej do pierwotnego stanu używaj specjalnego produktu, który nie zawiera silikonów ani ropopochodnych składników.
 8. Wskazane jest nawilżanie skóry torebki raz lub dwa razy w roku, aby się ona nie psuła. Użyj produktu wskazanego do tego – wiele firm sprzedaje takie kosmetyki do skóry.
 9. Czy nosisz w torebce kosmetyki? Włóż je do kosmetyczki – zapobiegnie to przypadkowemu otwarciu i uszkodzeniu wnętrza.
 10. Uważaj na wagę, czyli rzeczy, które wkładasz do torby. Jeśli jest mocno obciążona i nosisz ją przeciążoną często, uchwyty mogą ulec uszkodzeniu.
 11. Nigdy nie dotykaj torebki brudnymi rękoma lub z nadmiarem żadnego produktu.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*