Co dają dermokosmetyki?

[REKLAMA]

Wiele osób uważa dermokosmetyki oraz kosmetyki apteczne za lepsze, bezpieczniejsze dla skóry i skuteczniejsze w działaniu. To przekonanie nie jest bezzasadne. Prawdą jest, że większość z tych preparatów odpowiada na bardzo konkretne potrzeby, a więc ich skład jest w stanie przeciwdziałać konkretnym problemom, a nawet skutecznie wspierać leczenie dermatologiczne. Co warto wiedzieć o dermokosmetykach? W jaki sposób je dobierać? Na co zwracać uwagę?

1. Co to są dermokosmetyki?

2. Na co pomagają dermokosmetyki?

3. Na co zwracać uwagę?

Dermokosmetyki można kupić w aptekach, sklepach internetowych, a jeśli są to kosmetyki naturalne – także w miejscach zawierających ekologiczny asortyment.

Co to są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki często postrzegane są jako preparaty specjalistyczne, jednak nie do końca wpisują się w tę definicję. To coś pomiędzy kosmetykiem a lekiem: same w sobie nie są preparatem leczniczym, ale działają wspomagająco w terapii. Przykładem mogą być kosmetyki O’right, które przydają się w czasie kuracji trychologicznej. Kategoria ta obejmuje zarówno kosmetyki naturalne, jak i bardziej chemiczne składy. Pielęgnacja skóry jest dzięki nim bezpieczna, gdyż są to preparaty hipoalergiczne, odpowiednie dla cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji uczuleniowych.

Na co pomagają dermokosmetyki?

Działanie dermokosmetyków skupia się na indywidualnych potrzebach skóry. Preparaty te mogą pomóc w przypadku:

  • trądziku – zmniejszając błyszczenie skóry, wydzielanie sebum, zatykanie porów. Niektóre z nich, jak na przykład kosmetyki Cosmedix, dodatkowo opóźniają procesy starzenia, dlatego sprawdzają się nie tylko u nastolatków,
  • atopowego zapalenia skóry – natłuszczając i regenerując naskórek oraz zmniejszając swędzenie,
  • łuszczycy – przyspieszają gojenie zmian, łagodzą świąd.

Po dermokosmetyki mogą sięgać również osoby o wrażliwej cerze – zarówno młodej, jak i dojrzałej (tu godne polecenia są kosmetyki Dermomedica) oraz kobiety w ciąży, które zmagają się z większą wrażliwością skóry.

Na co zwracać uwagę?

Aby pielęgnacja skóry była efektywna, dobierając dermokosmetyki warto zwrócić uwagę na ich jakość. Bardzo chętnie wybierane są kosmetyki naturalne, które sprawdzają się nawet w przypadku cery wrażliwej. Nie podrażniają choćby okolic oczu, co zdarza się przy zwykłych preparatach drogeryjnych. Warto weryfikować składy, sprawdzając, czy deklarowane na etykiecie ingrediencje faktycznie zajmują istotne miejsce na tej liście. Dopasuj także krem do potrzeb swojej skóry: cera dojrzała, wrażliwa czy naczynkowa mają różne potrzeby.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*