Jakie kosmetyki zabrać na wakacje

[REKLAMA]

Jedni zaczęli już sezon wakacyjny, inni natomiast dopiero będą wybierać się na wakacje. Jako że za oknami upały nie wolno zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu swojej skóry. Które kosmetyki należy zabrać ze sobą na wakacje, aby właściwie zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi?

Krem z wysokim filtrem

Ogromnym wyzwaniem dla skóry jest promieniowanie UVA i UVB. Przebywanie na słońcu bez stosowania przy tym właściwych kosmetyków do opalania jest mocno ryzykowne. Skóra będzie zaczerwieniona, poparzona, a nawet przebarwiona. Potrzebne są kosmetyki z wysokim filtrem, które nawilżają skórę i jednocześnie zabezpieczają ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ważne jest również to, aby właściwie z nich korzystać. Dlatego kremy z filtrem nakładać trzeba co najmniej pół godziny przed wyjściem na słońce. Regularnie aplikować trzeba je co około trzy godziny, jak i po każdej kąpieli lub wytarciu ręcznikiem, kiedy krem zostaje starty ze skóry.

Krem po opalaniu

Skóra właściwie nawilżona musi być również zaraz po opalaniu. Dobry krem łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry, zapewniając jej przyjemne uczucie chłodzenia. Co dla wielu nie mniej istotne, krem po opalaniu przy okazji utrwali opaleniznę i nada skórze piękny odcień.

Spray do włosów z filtrem UV

Nie tylko skóra potrzebuje właściwej ochrony przed nadmiernym słońcem. To samo tyczy się włosów. Najlepsze i łatwe w rozprowadzaniu będą specjalnie kosmetyki do włosów. Nawilżają, wygładzają i regenerują one włosy. Nadają im piękny wygląd i nie obciążają fryzury. Poza tym chronią włosy przed blaknięciem, zabezpieczają przed promieniami słonecznymi, słoną lub chlorowaną wodą, a jednocześnie ułatwiają rozczesywanie.

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Ważne są również kosmetyki do stóp. Te narażone są między innymi na pęknięcia i łuszczenie się naskórka. Na pewno zabrać ze sobą trzeba więc również krem nawilżający i zmiękczający skórę stóp. Dobry krem do pielęgnacji stóp zawiera w sobie składniki, które pozwalają zapobiec zrogowaceniu i pękaniu naskórka, co ma niebagatelne znaczenie dla wyglądu stóp.

Chłodząca mgiełka do ciała

Pomoże także mgiełka do ciała. To już natomiast gwarancja dłuższego odczuwania świeżości. Mgiełka chłodząca nawilży skórę, a jednocześnie pozostawi na niej przyjemny zapach. Dzięki temu wiele pożytku z jej stosowania wynieść można na plaży, ale również podczas samej podróży na wakacje.

Widać w związku z tym wyraźnie, że lista kosmetyków, które należy ze sobą zabrać na wyjazd wakacyjny, jest stosunkowo długa. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma również ich jakość. Najlepiej, aby w kosmetyczce znalazły się kosmetyki znanych, cenionych i renomowanych producentów. Zawsze przed ich zastosowaniem trzeba zaznajomić się z ulotką. Korzystanie z kosmetyków pielęgnacyjnych na lato w nieodpowiedni sposób może skończyć się problemami skórnymi. Rzecz jasna wszystkie powyższe kosmetyki nie muszą stanowić wyłącznego wyposażenia kosmetyczki. Z pewnością przydadzą się również lekkie kremy BB, a nawet wodoodporny tusz do rzęs.

1 Komentarz

  1. Często problemem kobiet jest to, że wybierają kosmetyki zbyt ciężkie na lato. Latem nie warto nakładać tony podkładu i pudru. Trzeba dać skórze odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*