Poszetka – jak wybrać

[REKLAMA]

Poszetka to męski dodatek do marynarki. Przez wiele lat niedoceniana, od pewnego czasu znowu wraca na salony. Czym jest poszetka, przez niektórych błędnie nazywana butonierką? Jest to kwadratowa chusteczka, wykonywana z jedwabiu. Może być jednokolorowa lub wzorzysta. Poszetka może również być wykonana z nieco bardziej sztywnego materiału, dzięki czemu łatwiej się ją formuje w kształt, a ona sama stabilniej osadzona jest w kieszonce.

Poszetka może być składana na kilka sposobów. Najbardziej klasycznym i najczęściej używanym, a do tego najprostszym do wykonania jest tzw. tv fold. Po złożeniu, poszetka wystaje z kieszonki na około 1 do 1,5 cm i przybiera kształt paska, równolegle umieszczonego do krawędzi kieszonki. Ten rodzaj składania poszetki najbardziej odpowiada poszetkom w kolorze białym, noszonym w ciemnych marynarkach.

Sam zakup poszetki nie należy do tak prostych, jak może się wydawać. Wiele osób popełnia daleko idący błąd i kupuje poszetki wykonane z tego samego materiału, w tym samym kolorze i wzorze co krawat. Niestety nie jest to właściwe rozwiązanie. Poszetka owszem, powinna nawiązywać kolorem do krawata, ale nie może być identyczna z nim. Kolor o jeden lub pół odcienia inny jest jak najbardziej w porządku. Podobnie w przypadku wzorów. Mogą one być do siebie podobne i wzajemnie nawiązywać, ale nie mogą być identyczne. Z tego też powodu należy unikać kupowania gotowych zestawów, składających się z krawata i poszetki, wykonanych – a jakże – z tych samych materiałów.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*