Olśniewaj w karnawale – zabiegi, które przywrócą blask Twojej cerze!

[REKLAMA]

Karnawał to tradycyjnie najbardziej beztroski czas w roku – to właśnie w tym okresie najłatwiej jest otrzymać zaproszenie na bal, uroczystą galę czy elegancki bankiet. Tego typu wyjścia to zawsze niezwykła okazja, do której warto się odpowiednio gruntownie przygotować: przemyśleć stylizację, zaplanować wizytę u kosmetyczki oraz fryzjera. Pomocne mogą być również profesjonalne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak zachwycić wszystkich na bankiecie, czyli planowanie z wyprzedzeniem

Wizyta w gabinecie kosmetycznym nie musi odbywać się bezpośrednio przed samym wydarzeniem. Zadbanie o stan skóry, włosów i ciała może być projektem długofalowym. Ma więc tę zaletę, że chociaż na pełne efekty trzeba poczekać jakiś czas, to będzie można się nimi cieszyć dłużej niż przez kilka godzin w trakcie jednego, wybranego wieczoru. Zastosowanie się do rad dermatologa oraz doświadczonej kosmetyczki, pozwoli Ci na osiągnięcie efektu zdecydowanie młodszej i, przede wszystkim, zdrowszej cery. Jeśli borykasz się z rumieniem, na pewno wiesz, że zaczerwienienie może wpłynąć negatywnie na estetykę nawet najpiękniejszego makijażu. A czy wiesz, że rumień można wyleczyć stosunkowo prostymi zabiegami? Podobnie jest z innego rodzaju przebarwieniami – nielubiana melazma czy otwarte naczynka nie muszą pozostać twoją cechą charakterystyczną na zawsze – naczynka da się zamknąć, a melazmę usunąć, wyrównując koloryt skóry.

Liczysz na długotrwały efekt?

Istnieją bezpieczne i zdrowe sposoby na osiągnięcie efektu dużo świeższej cery. Pozwalają one na uzyskanie utrzymującego się efektu zdrowej, młodej, promiennej skóry, która w make-upie wygląda nieskazitelnie, ale równie perfekcyjnie prezentuje się bez niego. Do poprawy kondycji skóry na pewno przyczyniają się zabiegi liftingujące i wygładzające. Są one różnorodne, ale łączy je to, że przeprowadzane u osób bez przeciwwskazań będą całkowicie nieinwazyjne. Poprawić jędrność skóry można tradycyjnie lub za pośrednictwem lasera albo ultradźwięków. Wiele można też zdziałać specjalnym endermologicznym masażem lub poprzez podniesienie temperatury skóry właściwej. Dbając o wygląd, nie zajmujemy się wyłącznie twarzą. Jeśli masz ochotę ruszyć na bal w nowej sukience w mniejszym rozmiarze, spróbuj zabiegów modelujących sylwetkę. Nie zapomnij też o depilacji. Trwałe usunięcie włosia to skuteczna i wygodna opcja, która eliminuje ryzyko, że zapomnisz o tym istotnym elemencie przygotowań do wyjścia.

Na ostatni moment też da się wiele zdziałać

Nawet w dzień poprzedzający twoje wielkie wyjście można zdziałać całkiem sporo dobrego dla twojego wyglądu. Wystarczy postawić na profesjonalny makijaż, a przed nim gruntownie przygotować cerę. Nigdy za mało przypominania o tym, jak istotne jest zrobienie peelingu. To dopiero po nim skóra staje się dobrym płótnem pod kosmetyki. Jeżeli minęło już sporo czasu od ostatniego złuszczania skóry, to jeszcze bardziej przydatna może okazać się głębsze oczyszczanie z użyciem peelingu kawitacyjnego na kilka dni przed imprezą docelową. Spróbować można też infuzji skóry tlenem – da to efekt wygładzający, a skóra będzie bardziej elastyczna. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*