Idealna sylwetka na wiosnę – porady, zalecenia, wskazówki

[REKLAMA]

Od dawna wiadomo, że tak naprawdę idealna sylwetka nie istnieje. Na przekór panującym trendom i temu, do czego codziennie przekonują nas media i reklamy – warto zachowywać zdrowy rozsądek. Jeśli czujesz się ze sobą dobrze i zdrowo – to jest właśnie twoja idealna figura. Nie ważne, że nie wpisuje się ona w kanony czy wzorce.

Jak dbać o sylwetkę na wiosnę?

Wraz z Warto wprowadzić do swojego życia nieco ruchu, który działa zbawiennie na układ odpornościowy, łagodzi stres oraz poprawia samopoczucie. Przygotowanie ciała na wiosnę powinno odbywać się stopniowo. Nie wyznaczaj sobie celów, których osiągnięcie jest niemożliwe. W ten sposób tylko się zniechęcisz. Zacznij od bardziej intensywnych spacerów z psem, wędrówek czy lekkiego biegu. W ten sposób zaczniesz przyzwyczajać organizm do aktywności fizycznej, szczególnie jeśli zimą trochę odpuściłeś.

Wiosna to także idealny moment, by zmienić nieco swoje nawyki. Zamiast przed komputerem – zacznij spędzać czas na świeżym powietrzu. Spacery czy rowerowe wycieczki mogą być początkiem nowych przyzwyczajeń. Nie lubisz chodzić na siłownię, a zajęcia w grupach są dla ciebie krępujące? Nic straconego. Wystarczy balkon, ogródek czy trawnik w parku. Warto wyposażyć się w akcesoria, takie jak mata do ćwiczeń czy odpowiedni strój, by aktywność fizyczna stała się przyjemnością, a z czasem – przyjemnym przyzwyczajeniem. Ruch to także świetny sposób na rozładowanie napięcia, pozbycie się złej energii oraz stres, który zapewne towarzyszy ci w każdym aspekcie życia. No i te endorfiny!

Dieta – gwarancją sukcesu

Jeśli pragniesz, aby twoje ciało było smukłe, warto zadbać także o zbilansowaną dietę. Nie musisz od razu radykalnie zmieniać nawyków żywieniowych. Warto jednak zrezygnować ze słodyczy oraz fast-foodów, które bardzo niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Owoce, warzywa i kolorowe koktajle w połączeniu z aktywnością fizyczną pomogą poczuć się lepiej. Twoje ciało również ci za to podziękuje.

Jeśli większość czasu każdego dnia poświęcasz na pracę, a później chcesz odreagować najlepszym sposobem na to będzie sport. Nie musisz uprawiać go wyczynowo. Wystarczy kilka minut ruchu, a poczujesz się zdecydowanie lepiej. Marzysz o szczupłej i smukłej sylwetce? Do aktywności warto dobrać także pas wyszczuplający na brzuch oraz spodenki wyszczuplające, które pomogą w osiągnięciu zamierzonych celów oraz poprawią efekty ćwiczeń.

1 Komentarz

  1. W obecnych czasach ciężko jest dbać o sylwetkę. Oczywiście chodzi mi tutaj o panującego koronawirusa. Nie ma dostępu do siłowni itp. Ja chcąc utrzymać wcześniejszą formę wykonuje ćwiczenia w domu i utrzymuje wcześniej ustaloną dietę. Jest ciężko, ale naprawdę warto, ponieważ nie wiadomo kiedy to wszystko się skończy. Życzę wytrwałości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*