Dobierz tapetę do nowoczesnego wnętrza!

[REKLAMA]

Tapety wielu osobom kojarzą się niezbyt pozytywnie, a to wszystko za sprawą dawnych trendów. Niegdyś ten element aranżacji wnętrz królował niemal w każdym domu, zdarzało się nawet, że przytłaczał przesadnym wzornictwem i krzykliwymi kolorami. Współczesne tapety wyglądają zupełnie odmiennie, nieco inaczej rozmieszcza się je także na ścianach. Dzisiaj jednak skupimy się przede wszystkim na poszczególnych typach tapet, odpowiadając na pytanie, jakie wzory warto wybierać, aby podkreślić charakter danego pomieszczenia.

Geometryczne wzory

Tapety w geometryczne wzory to trend utrzymujący się już od kilku lat. Najczęściej zaobserwować można je w salonach i pokojach gościnnych. Najchętniej wybierane są zwłaszcza pasy, niezależnie czy będą pionowe czy poziomowe. Taki wzór dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie królują pastelowe kolory. Mogą stać się ciekawą ozdobą pokoju dziecięcego. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością.

Tapety imitujące cegłę

Ceglana ściana to element, który powtarza się w licznych domach, niektórzy zamiast cegły wybierają drewno. Taki dodatek wygląda niezwykle stylowo i od razu skupia na sobie uwagę. Nie musimy jednak stawiać specjalne ściany z cegieł, aby osiągnąć taki efekt. Wystarczy wybrać odpowiednią tapetę, która będzie ją imitować. Jej odcień może być różny, w zależności od preferencji.

Wszechobecne kwiaty

Motyw kwiatowy pojawia się równie często i to nie tylko w kobiecych wnętrzach. Rośliny, jak również ich wizerunek, działają kojąco, dlatego świetnie sprawdzą się w sypialni. Świetnie zaprezentują się w subtelnej stylistyce, gdzie nie ma mocnych akcentów.

Fototapety

To szczególny rodzaj tapet, który od niedawna robi prawdziwą furorę. Co jest w nich tak wyjątkowego, że niemal każdy chce je mieć w swoim domu? Fototapety wyglądem przypominają prawdziwy obraz, oddają zatem bardzo realistyczne wrażenia estetyczne. Co więcej, na indywidualne zamówienie można zamówić projekt własnej fototapety, nawet przy użyciu zdjęcia. Inne, ciekawe propozycje można znaleźć pod adresem  http://www.centrumtapet.pl/category/fototapety.

Tapety pojawiają się w coraz liczniejszych mieszkaniach i domach. Nic w tym dziwnego, ponieważ odpowiednio dobrane mogą zupełnie odmienić wnętrze i sprawić, że jego wygląd będzie zachwycał nie tylko domowników, ale i wszystkich gości. Jeżeli nie mamy pomysłu na jego odmianę, to warto poradzić się dekoratora wnętrz, który z pewnością przedstawi nam gotowe rozwiązania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*