Srebrna biżuteria z efektem postarzenia wraca do łask

[REKLAMA]

Srebrna biżuteria od wieków cieszy się niezwykłym powodzeniem. Piękne egzemplarze zdobią zarówno Panie, jak i Panów. Zdarza się, że eleganckie srebrne broszki, kolczyki czy pierścienie stają się rodzinnymi pamiątkami, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Z czasem wygląd srebra ulega zmianie. W wyniku zachodzenia naturalnych procesów chemicznych, zaczyna ono delikatnie ciemnieć. Sprawia to, że biżuteria zyskuje charakterystyczny wygląd, który chętnie jest odtwarzany również we współczesnym jubilerstwie. Poprzez oksydowanie srebra uzyskuje się tzw. efekt postarzenia, dzięki czemu ozdoby nabierają wyjątkowego charakteru.

Na czym polega oksydowanie srebra?

Obecnie srebrna biżuteria bywa poddawana procesowi oksydowania. Polega on na pokryciu powierzchni srebra cienką warstwą  tlenków. Zabieg przeprowadzany jest z dwóch podstawowych powodów. Przede wszystkim pomaga zapobiegać nadmiernemu utlenianiu, którego konsekwencją jest niszczenie kruszcu. Ponadto oksydowanie zapewnia niezwykły efekt wizualny. Srebro wygląda na postarzone i jedyne w swoim rodzaju. Sam proces możliwy jest do przeprowadzenia przy pomocy metody chemicznej oraz elektrolitycznej. W pierwszym przypadku przedmioty zanurzane są we wrzącym stężonym roztworze azotanu srebra oraz wodorotlenku sodu. Z kolei w drugim przypadku za końcowy efekt odpowiedzialny jest proces anodowego utlenienia. Oksydowane srebro samo w sobie prezentuje się w wyjątkowy sposób, a dodatkowo znakomicie podkreśla blask kamieni szlachetnych.

Biżuteria z oksydowanego srebra

Biżuteria z oksydowanego srebra ma w sobie coś wyjątkowego. Momentalnie przyciąga wzrok i sprawia, że w sercu człowieka pojawia się zachwyt. Tak właśnie dzieje się w przypadku pierścienia Las Vegas (zdjęcie w artykule). Duży czerwony rubin urzeka swoim intensywnym blaskiem. Kamień jest ozdobiony ornamentami, nawiązującymi do okresu secesji. Oksydowane srebro pięknie uwypukla karminowy odcień rubinu. Inną wyjątkową ozdobą jest bransoletka Bodo. To niezwykle efektowna biżuteria, na którą składają się szafiry w formie kwiatów. Całość jest połączona srebrnymi elementami, które nadają projektowi nieuchwytnej elegancji. To doskonały wybór na wielkie wieczorne wyjście. Panie, którym nie przeszkadza pełen podziwu wzrok, decydują się na zakładanie bransolety również na co dzień. Kolejna propozycja powstała w wyniku inspiracji dziełami włoskiego renesansu. Srebrny wisior Dorina zachwyca swoją misterną formą oraz połyskującą perłą, która doskonale współgra ze srebrnymi zdobieniami.

W ofercie sklepu Jubilea.pl znajdziesz ponad 2500 modeli srebrnej biżuterii w większości są to oksydowane kolczyki, pierścionki, wisiorki, bransoletki, broszki, sygnety, spinki no i oczywiście całe zestawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*