Jaką pościel dobrać na zimę?

r
[REKLAMA]

Gdy nadchodzą pierwsze chłodniejsze dni, instynktownie poszukujemy komfortu w domowych pieleszach. Dotyczy to szczególnie naszej sypialni, w której chcemy mieć ciepłą pościel oraz miękkie posłanie. Mimo że wiele osób korzysta z tej samej pościeli latem i zimą, to jednak zakup odmiennych modeli: jeden cieplejszy, na zimą, a drugi lżejszy, na lato, będzie strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? O tym przeczytacie poniżej!

Jaka powinna być pościel na zimę? Pościel zimowa, w przeciwieństwie do tej używanej wyłącznie w lecie, powinna spełniać ważną funkcję: zabezpieczać przed utratą ciepła. Przeglądając sklepy z pościelą, takie jak np. e-hurtowo.eu, warto sprawdzić, jakie właściwości termoizolacyjne ma dany komplet. Na bocznym planie pozostają takie właściwości pościeli, jak przewiewność oraz sprawne odprowadzanie wilgoci. Pamiętajmy, że lepiej jest wybrać pościel cieplejszą, a temperaturę w sypialni ustawić na niższą. Zdecydowanie zdrowsze jest spanie pod cieplejszą kołdrą w nieprzegrzanym pomieszczeniu, niż odwrotnie.

W jakiego materiału powinna być wykonana pościel na zimę? Dobra pościel na zimę to pościel wykonana z takich „ciepłych” materiałów jak flanela, wełna, bawełna, czy też jersey. Wbrew pozorom, dobrej jakości pościel zimowa to również taka, która wykonana jest z czystego, naturalnego jedwabiu, bez sztucznych domieszek. Jedwab jest przewiewny, doskonale odprowadza wilgoć i chłodzi w lecie, ale także sprawnie zatrzymuje ciepło w zimie. Niestety, jest to jeden z najdroższych materiałów, dlatego pościele jedwabne należą zawsze do najdroższych w hurtowniach (sprawdź ceny w e-hurtowo.eu).

Flanela, wełna, czy jersey? Flanelowe pościele na zimę sprawdzają się ze względu na swój specyficzny splot: bardzo gruby i puszysty, przez co są to produkty miłe w dotyku. Mimo że początkowo pościel flanelowa może sprawiać wrażenie nieco za ciężkiej, to jednak spiąć w takiej pościeli nie będziemy martwic się o przegrzanie lub o to, że nie będzie ona oddychała.

O pościele wełniane natomiast walczy u producentów każda hurtownia pościeli – szczególnie przed sezonem grzewczym. Wszystko po to, aby zapewnić zatowarowanie na gorący okres, kiedy przygotowując się na chłodniejsze zimowe dni, konsumenci chcą zakupić coś najskuteczniej zatrzymującego ciepło. Pościele wełniane są dobre dla osób, które walczą z alergiami. Są miękkie i wyjątkowo ciepłe.

Pościel z jersey jest szczególnie ceniona przez osoby, które mają w zwyczaju bardzo często prać swoją pościel. Każda hurtownia pościeli sprzedaje duże ilości pościeli z jerseyu dla hoteli i pensjonatów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*