Jaką sukienkę wybrać na studniówkę?

[REKLAMA]

Wybór odpowiedniej sukienki na studniówkę może nie być łatwym zadaniem. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto dowiedzieć się jakie kolory i kroje sprawdzą się w tej roli najlepiej.

Jaki krój sprawdzi się na studniówkę?

Wybierając rodzaj sukienki, należy wziąć pod uwagę stopień formalności danej imprezy, a także względy praktyczne. Przyjęło się, że najdłuższe sukienki są najbardziej eleganckie.  Z tego powodu najlepiej sprawdzą się one na wytwornych studniówkach. Jednak zauważalnym minusem jest ich praktyczność. Przetańczenie całej nocy w takiej kreacji może być wyzwaniem. Na przeciwległym krańcu znajdują się sukienki mini, które są najmniej formalne. Natomiast dziewczyny uważające taki wybór za zbyt odważny mogą zdecydować się na krój midi. Przez wiele osób uznawane są one za sukienki idealne na studniówkę, ponieważ posiadają średnią długość i kończą się w okolicach kolan. Stanowią więc kompromis, a przez to sprawdzą się w większości sytuacji, będąc bezpiecznym wyborem.

Odpowiedni kolor

Podobnie jak w przypadku kroju kolory wpływają na odbiór danej sukienki. Tradycyjnie najbardziej eleganckim kolorem jest czarny. Jednak należy z nim uważać, ponieważ w nadmiarze może być on przytłaczający. Dlatego na taką okazję jak studniówka najlepiej unikać go w przypadku długich kreacji. Dobrze jest zrównoważyć go też mniej formalnym krojem. Nie bez przyczyny słynna „mała czarna” uznawana za synonim kobiecej elegancji to czarna, ale krótka sukienka. Poza tym wśród studniówkowych kreacji istnieje duża dowolność dotycząca ich kolorów. Bardzo popularnymi wyborami są odcienie czerwieni, szczególnie te ciemniejsze, takie jak bordo. Dodatkowo już od kilku sezonów uznaniem cieszą się modele w kolorze chabrowym.

Oczywiście warto jednak pamiętać, że poza przyjętymi zasadami i panującą aktualnie modą sukienka powinna przede wszystkim podobać się jej właścicielce. Jeżeli wraz z odpowiednimi dodatkami pozwoli ona nie tylko spełnić wymogi formalne studniówki, ale również podkreślić charakter i osobowość, wtedy będzie naprawdę idealna.

1 Komentarz

  1. Moda się zmienia… swego czasu na swoją studniówkę miałam sukienkę w kolorze brązu 😀 wtedy był to szał, teraz zdecydowanie wybrała bym skromniejszą wersję i w innym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*