Najlepsza hurtownia tkanin – jak wybrać? Wskazówki dla projektantów i osób szyjących

[REKLAMA]

Dobrej jakości tkaniny pozwalają uszyć wiele pięknych rzeczy, które zachwycą jakością i trwałością. Projektujesz lub szyjesz ubrania i zastanawiasz się, gdzie kupić najlepsze tkaniny? Z pewnością warto postawić na dobrą i sprawdzoną hurtownię tkanin. Tylko jak ją wybrać? Branża tekstylna w Polsce jest mocno rozwinięta, a konkurencja duża. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto kupować tkaniny w hurtowni oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej z nich! Jeśli zwrócimy uwagę na kilka czynników, wtedy z pewnością będziemy zadowoleni ze współpracy!

Dobra hurtownia tkanin – czym powinna się charakteryzować?

Godna uwagi hurtownia tkanin powinna wyróżniać się kilkoma cechami. Zobacz, jakimi!

Jakość tkanin 

Dobra jakość tkanin to najważniejszy czynnik, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze hurtowni tkanin. Materiały powinny być wykonane z dobrych surowców, a także pochodzić od renomowanych dostawców. Warto postawić na hurtownie tkanin, które osobiście dokonują selekcji materiałów u lokalnych producentów. Polecamy zapytać w hurtowni, skąd sprowadzane są ich tkaniny, kto jest ich producentem. Czy są importowane, a może pochodzą z Polski? Powie nam to dużo na temat jakości tkanin. Na przykład hurtownia tkanin Key Fabrics z Warszawy tkaniny sprowadza od lokalnych producentów z Włoch, osobiście dokonując selekcji i wybierając jak najlepsze materiały. Daje to nam gwarancję jakości i zadowolenia z zakupów.

Ceny

Ceny tkanin to bardzo ważna rzecz, na którą wiele osób zwraca uwagę. Nic dziwnego, korzystny stosunek jakości do cen sprawia, że chętniej kupujemy w określonych miejscach. Warto sprawdzać, czy dana hurtownia tkanin oferuje rabaty, programy lojalnościowe lub promocje na sprzedaż hurtową. Wtedy mamy możliwość zaoszczędzić i kupić dużą ilość tkanin w korzystnej cenie. Z tego względu nieraz bardziej opłaca się kupować tkaniny hurtowo niż detalicznie. Podany jako przykład sklep z tkaninami Key Fabrics oferuje korzystne zniżki dla klientów kupujących hurtowo. Oprócz kodów rabatowych, oferuje programy lojalnościowe – po założeniu w sklepie konta, wszystkie nasze zakupy będą się sumować i po przekroczeniu progu rabatowego mamy szansę otrzymać korzystny rabat na kolejne zakupy – nawet do 15%! Ponadto sklep z tkaninami Key Fabrcis oferuje bardzo atrakcyjny rabat na zakupy hurtowe – przy złożeniu zamówienia o wartości przekraczającej 1500 złotych brutto i zamówieniu każdej tkaniny nie mniej niż 5 m klient otrzymuje zniżkę do -25%. Brzmi super, prawda? Dlatego właśnie warto kupować tkaniny hurtowo – mamy wtedy okazję otrzymać korzystne zniżki, które nie byłyby możliwe (albo nie w takim samym stopniu) przy kupnie pojedynczych sztuk tkanin.

Duży asortyment

Warto szukać hurtowni tkanin, która w swoim asortymencie oferuje dużą ilość różnorodnych tkanin – dzięki temu z pewnością znajdziemy coś dla siebie, będziemy mieć również możliwość porównania różnych rodzajów materiałów.

Dobre opisy produktów

Dobre i szczegółowe opisy poszczególnych tkanin oraz całych kategorii tkanin ułatwiają zdobycie wiedzy o istotnych kwestiach dotyczących poszczególnych materiałów. Z takiego opisu dowiemy się, czy dany materiał na pewno jest dla nas, a także jak go prać, czy jest hipoalergiczny, do czego może być użyty i jak go pielęgnować, by posłużył jak najdłużej. Dobre i szczegółowe opisy świadczą o tym, że właścicielom hurtowni zależy na Kliencie i na tym, by był on zadowolony ze współpracy.

Dobra obsługa klienta

Jest to aspekt, na który również powinniśmy zwracać uwagę, wybierając hurtownię tkanin do dłuższej współpracy. W obecnych czasach czas to pieniądz – dlatego ważne, by nawiązać współpracę z hurtownią materiałów, w której będziemy mogli liczyć na szybką obsługę zamówienia. Zwróć również uwagę na to, czy obsługa sklepu chętnie doradzi, wspomoże w kwestii wyboru materiału, przekaże wskazówki (np. jak prać i pielęgnować poszczególne tkaniny). Wiele cennych uwag dotyczących branży tekstylnej można przeczytać na niektórych blogach, warto więc sprawdzać, kto chętnie dzieli się swoją wiedzą.

Szybka dostawa zamówienia

Jesteś projektantem mody lub krawcową i zależy Ci na szybkiej dostawie zamówienia, aby móc realizować swoje projekty? Przed nawiązaniem współpracy z hurtownią materiałów sprawdź, w jakim terminie realizują zamówienia. Niestety nie raz zdarza się, że na zamówienie trzeba czekać dłużej – dlatego dobrze postawić na hurtownie tkanin, które szybko i sprawnie realizują zamówienia. Key Fabrics wysyła zamówienia w ciągu 48 godzin od zaksięgowania wpłaty lub wpłynięcia informacji o zakupie za pobraniem!

Płatności za zamówienie

Zwróć uwagę, czy sklep oferuje jasne i przejrzyste płatności za zamówienia, aktualną i bezpieczną stronę internetową (z certyfikatem SSL), dzięki czemu płatność online będzie bezpieczna.

Możliwość zamówienia próbek

Chcesz nawiązać współpracę z hurtownią tkanin, ale obawiasz się kupować duże ilości materiału w ciemno? Nic dziwnego, zwłaszcza, jeżeli dopiero szukamy najlepszej hurtowni tkanin lub wcześniej mieliśmy złe doświadczenia. Dlatego warto sprawdzić, która hurtownia materiałów oferuje możliwość zamówienia próbek. Możliwość ta jest nieoceniona również wtedy, kiedy nie jesteś pewien, jaki materiał wybrać i masz wątpliwości co do koloru, gramatury, struktury materiału. Problem dotyczy sytuacji, kiedy nie możesz osobiście podejść do sklepu, aby zobaczyć i dotknąć materiału. Key Fabrics również oferuje możliwość wysłania próbek materiałów (około 3 centymetry na 5 centymetrów). Jeden zestaw próbek zawiera aż 10 darmowych próbek materiałów! Dopłata 2 złotych obowiązuje dopiero za każdą kolejną próbkę. Masz już upatrzone kilka materiałów, ale na przyszłość chciałbyś sprawdzić strukturę i jakość innych? Przy złożeniu zamówienia również możesz zamówić darmowe próbki, jeśli napiszesz o tym w uwagach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*