Co zrobić, gdy nadmiernie wypadają nam włosy?

[REKLAMA]

Problem wypadających włosów dotyczy coraz większego odsetka populacji i uwarunkowany jest między innymi genami, przyjmowanymi lekami oraz przebytymi chorobami. Na szczęście istnieją sposoby na efektywny wzrost włosów. Warto zastanowić się nad przeszczepem włosów.

Każdy z nas chce wyglądać schludnie, estetycznie, czuć się komfortowo i atrakcyjnie. Jedną z najważniejszych rzeczy są oczywiście odpowiednio ułożone, zdrowe, zadbane włosy. Przywiązujemy do nich bardzo dużą uwagę i gdy pojawiają się problemy między innymi z ich wypadaniem, często popadamy w kłopoty. Nadmierne wypadanie włosów może być powodem zmniejszenia atrakcyjności, zmniejszenia pewności siebie, stresu, a nawet depresji i chęci rezygnacji z pracy czy spotkań towarzyskich. Ratunkiem i metodą na efektywny wzrost włosów może być po pierwsze zmiana stylu życia, a po drugie przeszczep włosów.

Dlaczego wzrost włosów jest taki ważny?

Gdy borykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów to każda metoda, która zmierza do ich efektywnego wzrostu powinna być przez nas brana pod uwagę. Jednocześnie warto pamiętać, o tym, aby zachować zdrowy rozsądek oraz stosować między innymi dermokosmetyki, które w swoim składzie posiadają wyłącznie naturalne składniki, nie posiadają natomiast SLS, mydła, sztucznych barwników czy ulepszaczy.

Jedynym praktycznym oraz skutecznym sposobem na to, aby rozwiązać problem wypadania włosów jest przeszczep włosów.

Szybka diagnostyka powinna się odbyć w profesjonalnym gabinecie lekarskim. Posiadanie normalnej fryzury będzie dla nas pozbyciem się swoich kompleksów, uniknięcie wstydzenia się i chęci samoizolacji, a także i przede wszystkim powrotem do normalnego życia. Przeszczep włosów, który będzie przeprowadzony odpowiednią metodą, przez doświadczone osoby przyniesie bardzo dobry efekt, oczywiście w odpowiednim czasie.

Na czym polega przeszczep włosów?

Obecnie przeszczep włosów to jedyna metoda, która gwarantuje ich zagęszczenie. Kluczowy jest dobór odpowiedniej metody. Do wyboru mamy metodę FUT, która polega na usunięciu paska włosa ze skórą i mieszków włosowych z miejsca dawczego, które jest z tyłu głowy. Taki „zestaw” to od 1 do 4 włosów. Tą metodą pogrubia się przód łysiny, kąciki i czubek głowy.

Drugą metodą jest metoda FUE, czyli rozwiązanie polegające na wykorzystaniu specjalnej igły, która umożliwia przeszczep. Jest to metoda o wiele bardziej sprawna, bardziej dokładna, dająca pożądane efekty. Bardzo duży plus to mała inwazyjność zabiegu, brak pozostawiania blizn, brak rekonwalescencji oraz brak komplikacji.

Źródło zdjęcia:
Image Point Fr / Shutterstock.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*