Nie tylko „mała czarna” – jakie kawowe przysmaki przygotuje dla ciebie ekspres na kapsułki?

[REKLAMA]

Szacuje się, że w Polsce każda dorosła osoba wypija 1-1,5 filiżanki kawy dziennie. I choć „mała czarna” nie traci swoich zwolenników, nie jest to jedyna kawa, jaką pijają Polacy. Jak przygotować pozostałe lubiane przez nas aromatyczne napoje przy użyciu ekspresu na kapsułki?

Polacy kochają kawę – jaką piją najczęściej?

Jak wskazuje badanie, którego wyniki opublikowało w marcu 2019 roku radio RMF FM, 8 na 10 Polaków codziennie pije kawę. Ponad połowa z nich sięga po więcej niż jedną filiżankę dziennie. Zwyczaje kawowe Polaków są zróżnicowane. Panie częściej piją kawę białą, a panowie kawę czarną. Osoby młodsze częściej niż starsze wybierają kawę z mlekiem. Badania pokazały, że najpopularniejszym tego rodzaju napojem wśród Polaków jest cappuccino.

Dzisiejsze technologie pozwalają nam na samodzielne przygotowanie ulubionej kawy w zaciszu własnego domu. Wystarczy odpowiednio dobrany ekspres na kapsułki, aby móc w kilka chwil cieszyć się aromatem i smakiem wysokiej jakości napoju. Tego rodzaju ekspresy mają dziś niewielkie gabaryty, oferując przy tym szerokie możliwości przyrządzania różnego rodzaju kaw.

Jak działa ekspres na kapsułki?

Jeszcze do niedawna wśród Polaków znane były trzy rodzaje kaw: kawa czarna, z cukrem lub z mlekiem. Z czasem polubiliśmy kawy z mleczną pianką czy cappuccino, choć najczęściej przyrządzaliśmy je z gotowej mieszanki. Dzisiaj do dyspozycji w wielu domach są ekspresy do kawy. Rozwój nowoczesnych technologii pozwolił wielbicielom różnego rodzaju kaw, nie tylko klasycznej „małej czarnej”, na delektowanie się jej poszczególnymi wersjami niemal o każdej porze dnia.

Wystarczy wykorzystać kapsułki z kawą pożądanego rodzaju i gatunku, aby domownicy i goście mogli cieszyć się smakiem i aromatem delikatnego caffè latte, latte macchiato czy pokrytego puszystą pianką cappuccino – w zależności od swoich kawowych preferencji. Ciśnieniowy ekspres na kapsułki przygotuje również absolutną podstawę wielu kawowych wariacji smakowych – doskonałe espresso.

Możliwości współczesnych kompaktowych ekspresów

Aby móc cieszyć się znakomitymi kawami mlecznymi, które w niczym nie odbiegają od tych, znanych nam z kawiarni, w warunkach domowych można wykorzystać ekspres do kawy na kapsułki. Jeśli urządzenie wyposażone jest w spieniacz do mleka, z powodzeniem umożliwi nam przygotowanie także napojów z puszystą pianką. Przykładem dobrego połączenia może być w tym zakresie ekspres Nespresso CitiZ&Milk wyposażony w spieniacz do mleka Aeroccino -. Możliwość przygotowania kilku wariantów ulubionej kawy oraz podkreślająca zarówno smakowe, jak i wizualne wrażenia idealna pianka, z pewnością pozwolą delektować się chwilą pełną smaku. Wspominany model wytwarza ciśnienie rzędu maksymalnie 19 barów, dzięki czemu kawa, jaką uzyskamy z jego użyciem, będzie bardzo aromatyczna.

O jakości kawy przyrządzanej w ten sposób decyduje przede wszystkim to, jakie kapsułki wykorzystujemy. Warto zwrócić uwagę na te, które podlegają starannej selekcji producenta, a ta powinna rozpoczynać się już na etapie surowców. Taką jakością mogą wyróżnić się np. kapsułki z kawą Nespresso. W kapsułkach zamknięte są specjalne gatunki kawy, spełniające surowe kryteria fizyczne oraz zapewniające określone profile smakowe. W dostępnej ofercie znajdziemy kawy Intenso, które cechują się różną intensywnością, kawy espresso przywodzące na myśl najlepsze włoskie kawy, jak i inne rodzaje tych aromatycznych napojów. Dla każdego smakosza kawy znajdą się inne, odpowiednie kapsułki z kawą Nespresso.

Ekspres na kapsułki jest wyjątkowym urządzeniem, dzięki któremu przygotowanie kawy stało się o wiele wygodniejsze W połączeniu z doborem ulubionych kapsułek, domownicy oraz goście mogą zyskać rozwiązanie, które pozwoli im delektować się różnorodnymi wariantami ulubionego napoju każdego dnia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*