3 sposoby na to, by zawsze dobrze wyglądać podczas pracy zdalnej

[REKLAMA]

Od dłuższego czasu wielu pracowników jest zmuszonych do wykonywania swojej pracy zdalnie. Jedni są zwolennikami, a inni przeciwnikami takiego rozwiązania. Niemniej warto zawsze dbać o to, aby zapewnić sobie jak największy komfort podczas pracy w domu. Kiedy czujemy się dobrze, wzrasta nasza produktywność, mamy więcej energii i potrafimy lepiej organizować sobie czas. Nie warto zatem odpuszczać lekkiej aktywności fizycznej, dobrego odżywiania, właściwej pielęgnacji ciała, a także schludnego ubioru – nawet kiedy nie wychodzimy z domu. Dres, kapcie męskie, T-shirt? Podpowiadamy, jak być stylowym mężczyzną „na zdalnym”.

1. Kapcie męskie – zadbaj o komfort stóp w domu

2. Dres na co dzień – czemu nie?

3. Koszula z kapturem – elegancja z nutą nonszalancji na co dzień

Kapcie męskie – zadbaj o komfort stóp w domu

W domu nie używamy butów. Istotnym elementem ubioru są więc kapcie męskie. Należy wybrać taki model, który będzie się dobrze prezentował, gdy niespodziewanie odwiedzą nas goście. Wygodne i eleganckie są pełne modele z zasłoniętymi palcami. Warto, by takie buty były ciepłe i miały twardszą, izolującą od podłoża podeszwę. Siedzenie przed komputerem kiepsko wpływa na krążenie, w związku z czym mogą nam marznąć stopy.

Nie warto jednak spędzać całego dnia w domu. Po pracy rekomendujemy spacer z dziećmi. Jeżeli chodzi o dzieci – emel buty te zapewniają małym nóżkom komfort na spacerach z mamą i tatą. Podobnie geox buty są przeznaczone dla dzieci na każdą porę roku.

Dres na co dzień – czemu nie?

Niegdyś dres kojarzył się jedynie z weekendowymi wypadami na grzyby albo pracą w ogrodzie. Dziś natomiast stał się designerskim elementem mody. Projektanci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek nowych kolekcji, opartych na dresowych elementach garderoby. Spodnie dresowe mogą być nie tylko wygodne, ale również schludne. Wystarczy wybrać model z dobrej jakości materiału (aby za szybko się nie rozciągnął) i w stonowanych kolorach (np. czarnym lub grafitowym). Nie dość, że zapewnią komfort podczas pracy w domu, to będą pasować do wszystkiego.

Koszula z kapturem – elegancja z nutą nonszalancji na co dzień

Wielu mężczyzn jest przyzwyczajonych do surowego, biurowego dress code’u, którego podstawą jest koszula. Co prawda w domu nie trzeba chodzić pod krawatem w idealnie odprasowanym ubraniu, ale jak najbardziej można zdecydować się na koszulę. Wielu producentów odzieży w najnowszych kolekcjach stawia na łączącą elegancję z nonszalancją koszulę z kapturem. Taka koszula może być zapinana na guziki bądź zapinana na suwak. Późną wiosną może zaś posłużyć jako narzutka, gdy pod spód założymy klasyczny T-shirt.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*