Ciche pokazy fajerwerków czy pokazy klasyczne?

[REKLAMA]

Pokazy pirotechniczne od zawsze przyciągały tłumy zafascynowanych widzów. Choć wciąż kojarzą się przede wszystkim z Sylwestrem oraz Nowym Rokiem, coraz częściej organizowane są podczas różnego rodzaju uroczystości, takich jak wesela, wydarzenia kulturalne czy prestiżowe rozgrywki sportowe.

Rozświetlające niebo różnobarwne fajerwerki to spektakularne i niezapomniane widowisko. Są piękne, ale też głośne. To podstawowa ich wada. Hałas zakłóca spokój mieszkańców oraz naraża zwierzęta na niebezpieczeństwo. Firmy pirotechniczne prześcigają się w oferowanych rozwiązaniach cichych pokazów fajerwerków. Zyskują one coraz szersze grono zwolenników. W trosce o spokój, porządek publiczny oraz komfort zwierząt częściej wykorzystuje się sztuczne ognie o obniżonym poziomie hałasu tzw. SILENTY.

Klasyczne pokazy fajerwerków – wady i zalety

Show pirotechniczne zawsze prezentuje się widowiskowo, zapadając na długo w pamięci wszystkim oglądającym. Organizowane jest podczas:

  • dużych imprez masowych,
  • wydarzeń kulturalnych,
  • ważnych wydarzeń sportowych,
  • wesel,
  • nocy sylwestrowej,
  • koncertów,
  • eventów firmowych,
  • otwierania nowych obiektów użyteczności publicznej,
  • imprez miejskich.

Wiele osób chce uświetnić zawarcie związku małżeńskiego, swoje urodziny czy inne ważne wydarzenie właśnie w ten spektakularny sposób. W tego typu imprezami wiążą się jednak pewne wymagania prawne, których bezwzględnie należy przestrzegać. Ich wadą jest także duży hałas, zakłócanie ciszy nocnej oraz sprowadzanie zagrożenia na zwierzęta.

Jakie wymogi należy spełnić, aby zorganizować klasyczny pokaz fajerwerków?

Organizowanie klasycznych pokazów fajerwerków wiąże się koniecznością zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa wszystkim oglądającym, samym użytkownikom, zwierzętom oraz osobom, które nie uczestniczą w nim bezpośrednio. Jeżeli tego rodzaju show odbywa się na terenie prywatnym, konieczne jest uzyskanie zgody jego właściciela. W przeciwnym razie należy wystosować prośbę o pozwolenie na zorganizowanie pokazu fajerwerków do odpowiednich organów administracyjnych. Przepisy jasno wskazują, że zabronione jest przeprowadzanie go w niewielkiej odległości od samochodów, gospodarstw rolnych, stacji benzynowych, pojemników z łatwopalnymi substancjami, schronisk, budynków mieszkalnych oraz siedlisk dzikich zwierząt. Użytkownicy powinni zachować odległość minimum 10 metrów od odpalonych materiałów pirotechnicznych. Zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów np. firmy PyroTech SHOW.

Dlaczego ciche pokazy fajerwerków stają się coraz bardziej popularne?

Ze względu na zakłócanie porządku publicznego, spokoju mieszkańców oraz komfortu zwierząt domowych i dzikich, coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzanie cichych pokazów fajerwerków. Nie emitują tak dużego hałasu, jak w przypadku klasycznych materiałów pirotechnicznych. Powstają z wykorzystaniem specjalnych materiałów, które niwelują potężny huk. Zapewniają równie widowiskowy podniebny spektakl, jednocześnie gwarantując spokój i ciszę mieszkańcom oraz nie zagrażając zwierzętom.

Cichy pokaz fajerwerków wykonany przez zespół profesjonalnych pirotechników z PyroTech SHOW.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*