Buty barefoot – ulga dla twoich stóp

[REKLAMA]

Dzisiaj od butów oczekujemy wiele. Z uwagi na to, że w obuwiu powinno nam być wygodnie w każdej sytuacji, bez względu na to, czy jesteśmy w pracy czy odpoczywamy, przy wyborze konkretnego modelu butów dla dorosłych i dla dzieci nie powinniśmy sugerować się wyłącznie panującą modą . To oczywiste, że ani zbyt szpiczaste, na szpilce ani też zbyt wąskie buty nie będą dobrym podparciem dla stopy, gdyż ograniczając jej swobodę ruchów zmuszają do przyjęcia niekomfortowej pozycji. Tego typu obuwie w żaden sposób nie wspiera naturalnych potrzeb naszych stóp. Zdrowe buty do chodzenia są zatem priorytetem każdego z nas! Czy takie istnieją?

Wiele osób nie wie, że rodzaj tworzywa, z którego są wykonane buty, odgrywa ogromną rolę dla zapewnienia stopie maksymalnego komfortu. Ważna jest elastyczność i waga obuwia, które zakładamy na co dzień. O ile buty wykonane z miękkiego i przewiewnego materiału, korzystnie oddziałują na fizjologię stóp, o tyle te o twardych podeszwach i sztucznych wyściółkach, będą powodem ciągłego pocenia się i dyskomfortu. Buty Barefoot (z angielskiego bare = boso, nago i foot = stopa) dopiero wchodzące polski rynek, na całym świecie znane są z tego, że propagują chodzenie boso zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Barefoot buty – wygoda w zgodzie z naturą

 Pochodzące z europejskiej, ręcznej produkcji buty Barefoot są niezwykle wygodnymi butami na każdą porę roku. Powrót do naturalnego chodzenia jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zafundować swoim stopom – w końcu urodziliśmy się boso więc takie warunki są dla naszych stóp najodpowiedniejsze. Wysoki komfort użytkowania butów Barefoot oraz ochrona przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, deszcz, mróz sprawiają, że te jedyne w swoim rodzaju obuwie zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników naturalnych i prozdrowotnych rozwiązań.

Poczuj komfort w butach Barefoot – przewiewna wełna merino

Buty minimalistyczne Barefoot odwzorowują anatomiczny kształt ludzkiej stopy, zapewniając dostatecznie dużo miejsca na palce, aby użytkownik nie odczuwał najmniejszego dyskomforty. Dzięki dużej przestrzeni z przodu buta, palce nie są ściśnięte, poprawia się krążenie, stopy są mniej zmęczone a ryzyko powstania otarć i siniaków zminimalizowane. Także sandały minimalistyczne cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet.

Efekt chodzenia boso jest zauważalny niemalże od razu. Jakość Barefoot buty dla dzieci i dorosłych charakteryzuje także zero drop, czyli brak podparcia łuku stopy, innymi słowy podeszwa buta jest równa, począwszy od pięty po palce. Podczas chodzenia w butach Barefoot samoistnie kształtujesz sklepienie stopy, wzmacniając i ćwicząc jej mięśnie. Chodząc w obuwiu Barefoot kształtujesz łydki i wzmacniasz ścięgna w stopach, zapobiegasz płaskostopiu. Wykorzystując do produkcji całkowicie naturalne materiały takie jak wełna merino, skóra i elastyczne materiały wegańskie, mamy pewność, że nasze stopy poczują różnicę już po pierwszym użyciu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*