Wampirzy lifting – skuteczna metoda na zmarszczki!

[REKLAMA]

Twoja skóra wymaga odnowy i biostymulacji? Chcesz przywrócić jej elastyczność i jędrność, a jednocześnie pozbyć się zmarszczek wokół oczu, na szyi, dekolcie, czole lub policzkach? A może oprócz zmarszczek chcesz zlikwidować blizny i przebarwienia potrądzikowe? Jest na to rada – wampirzy lifting. Zabieg osoczem bogatopłytkowym to świetna alternatywa dla klasycznego botoksu oraz innych zabiegów odmładzających, zwłaszcza w przypadku osób, u których może pojawić się niepożądana reakcja alergiczna.

Na czym polega wampirzy lifting?

Na pewno zastanawiasz się na czym polega wampirzy lifting, o którym tak głośno w ostatnim czasie. Otóż polega on na podaniu (wstrzyknięciu) pod skórę osocza bogatopłytowego. Jest ono oddzielane za pomocą specjalnego wirnika od uprzednio pobranej krwi pacjenta. W substancji tej znajdują się głównie płytki krwi, które zawierają ponad 60 substancji czynnych, niezbędnych do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów.

Samo podanie osocza przypomina zabieg mezoterapii. Przy pomocy bardzo cienkiej igły wprowadza się uzyskany preparat w partie skóry wymagające odmłodzenia. Od tego czasu rozpoczyna się proces stymulowania komórek macierzystych do regeneracji oraz naprawy tkanek. Pobudzone zostają także fibroblasty, które rozpoczynają wytwarzanie nowego kolagenu. Wampirzy lifting nie jest zabiegiem chirurgicznym, tylko kosmetycznym, dlatego zwykle już na drugi dzień można wrócić do codziennych aktywności.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – dlaczego warto?

Zabieg wampirzy czyli zabieg osoczem bogatopłytkowym to o wiele mniej inwazyjny sposób na pozbycie się zmarszczek niż na przykład botoks. Może być on wykonywany w każdym gabinecie kosmetycznym posiadającym odpowiednie uprawnienia, dzięki czemu jest bardziej przystępny niż inne zabiegi. Ponadto jego wykonanie nie wymaga dodatkowych badań. Główną zaletą wampirzego liftingu jest jednak jego naturalność. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Tak więc nie ma tu miejsca na żadne „obce” substancje, co oczywiście jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Wampirzy lifting – w jakim wieku wykonać?

W jakim wieku warto zdecydować się na wampirzy lifting? Terapię osoczem bogatopłytkowym poleca się osobom, które ukończyły 30-35 lat. Zabieg nie jest rekomendowany osobom młodszym, podobnie jak seniorom w zaawansowanym wieku.

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Głównym wskazaniem do zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest skóra wymagająca odnowy i regeneracji, a więc poszarzała, zmęczona, sucha, z przebarwieniami, o obniżonej elastyczności. Wampirzy lifting poleca się również osobom, które chcą zredukować sińce pod oczami, przebarwienia spowodowane trądzikiem lub poprawić koloryt skóry. Ponadto zabieg wampirzy polecany jest osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek:

 • na czole
 • na policzkach
 • na szyi
 • na dekolcie
 • na dłoniach
 • wokół fałd nosowo-wargowych

Przeciwwskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie jest zabiegiem chirurgicznym, a więc nie jest inwazyjny i tym samym jest bezpieczny. Mimo to istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia wampirzego liftingu. Wśród nich wymienia się

 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia pracy wątroby
 • choroby krwi, np. małopłytkowość
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciążę i okres karmienia piersią
 • opryszczkę

Jak przebiega zabieg wampirzego liftingu?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów, nie licząc wywiadu lekarskiego. Pierwszy etap polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta. Następnie trafia ona do wirówki horyzontalnej i to właśnie tutaj następuje oddzielenie osocza z bogatymi płytkami od czerwonych krwinek. Trzeci, ostatni już etap zabiegu, polega na podaniu osocza pod skórę pacjenta, w miejsca wymagające regeneracji. Zanim jednak rozpocznie się ostrzykiwanie skóry, smaruje się ją kremem znieczulającym po to, żeby zniwelować wszelki dyskomfort.

Wampirzy lifting można przeprowadzić w dwojaki sposób, za pomocą metody stosowanej w mezoterapii, a więc punkt po punkcie lub wolumetrii, czyli liniowo wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach. Pierwsze efekty ostrzykiwania osoczem widać zazwyczaj po siedmiu dniach. Pełne efekty zauważymy dopiero po około trzech miesiącach, kiedy komórki zaczynają produkować więcej kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry.

Efekty zabiegu

Czas na efekty wampirzego liftingu! Czego możemy się spodziewać po zabiegu? Przede wszystkim regeneracji i odżywienia skóry. Na skutek działania osocza bogatopłytkowego skóra staje się bardziej jędrna i napięta, wszelkie zmarszczki zostają wygładzone, a przebarwienia zredukowane. Koloryt skóry zostaje ujednolicony i tym samym skóra prezentuje się świeżo i młodo. Efektem zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest też przebudowa włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry oraz przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Wampirzy lifting – cena zabiegu

I najważniejsze, ile kosztuje wampirzy lifting? Na jaki wydatek powinniśmy się przygotować? Cena zabiegu osoczem bogatopłytkowym waha się od 700 zł do 2000 złotych. Ostateczny koszt zależy od kilku czynników, m.in. renomy gabinetu, w którym zabieg zostanie przeprowadzony czy partii ciała, jakie zostaną poddane liftingowi. Dla wielu osób tego typu koszt może być zbyt wysoki. Nie oznacza to, że od razu musimy rezygnować z marzeń o piękniejszym wyglądzie i odłożyć je do szuflady. Dziś tego typu zabiegi mogą być realizowane bez angażowania środków finansowych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach.

Świetnym rozwiązaniem są MediRaty – pierwszy w Polsce, sprawdzony w tysiącach gabinetów, szpitali i klinik, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, w tym usług z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki wygodnym ratom koszt zabiegu staje się naprawdę mało obciążający dla domowego budżetu. Dopasowanie parametrów finansowania i szczegóły umowy ustalane są w trakcie indywidualnej rozmowy telefonicznej. Warto jednak wiedzieć, że MediRaty to system przyjazny dla każdej kieszeni. Wszelkie procedury są bardzo proste i szybkie, a raty zawsze najniższe i dopasowane do indywidualnych możliwości.

Przy zabiegach do 5 tys. zł warto także wziąć pod uwagę korzystanie z płatności odroczonej PayPlus (od MediRat) oraz możliwość pobrania ze strony MediRat bezpłatnej promesy PayCode – z limitem wydatków do 5000 zł.

Źródło zdjęć:
1. zdjęcie główne – https://pixabay.com/pl/
2. logo – https://www.mediraty.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*