5 zasad dobrego spotkania biznesowego

[REKLAMA]

Spotkania biznesowe to coś więcej, niż tylko przyjemne spotkania przy kawie lub herbacie. To przede wszystkim ważne z punktu widzenia firmy wydarzenia, które mają istotny wpływ na dalsze prowadzenie biznesu. Organizacja spotkań biznesowych wymaga przestrzegania kilku prostych zasad, od których zależeć będzie ich przebieg i finał.

Plan – najważniejsza część przygotowań
Umawiając się na spotkanie biznesowe trzeba przedstawić drugiej stronie solidny, przejrzysty plan. Może być nim np. nowa kampania reklamowa bądź próba uzgodnienia przyszłych warunków współpracy. Należy też ustalić, gdzie dane spotkanie będzie miało miejsce. Ważne, aby była to ciesząca się dobrymi opiniami restauracja na spotkania biznesowe, którą zna cały okoliczny, biznesowy świat.

Grupa osób
Spotkanie ma przynieść konkretne efekty, a to oznacza, że powinny w nim brać udział wyłącznie niezbędne do realizacji danego projektu osoby. Zbyt duża liczba uczestników obniża rangę spotkania i utrudnia komunikację w trakcie spotkania. Z listą uczestników powinny zapoznać się wszystkie osoby, które mają brać udział w danym spotkaniu.

Czas spotkania
Ważne projekty warto ustalać poza czasem pracy. Nadmiar telefonów i stres wynikający z wypełniania zawodowych obowiązków może skutecznie utrudnić komunikację w trakcie spotkania. Spotkania biznesowe poza firmą to najlepszy sposób na uregulowanie wszystkich, istotnych kwestii. Zorganizowanie spotkania w restauracji rozluźnia atmosferę i przedkłada się na wyższą komunikatywność w zespole.

Miejsce spotkania
W celu zorganizowania spotkania biznesowego warto postawić na miejsce neutralne, które nie będzie budziło grozy, a jednocześnie pozwoli wspólnie podjąć konkretne decyzje. Restauracja na spotkanie firmowe powinna jednocześnie zapewniać pewną dozę prywatności. Bądź co bądź, podejmowane na spotkaniu decyzje być może będą miały charakter strategiczny, a to oznacza konieczność uniknięcia podsłuchów ze strony osób trzecich.

Punktualność i konkrety
Na spotkania biznesowe należy przychodzić punktualnie. To truizm, o którym jednak spory odsetek osób wciąż zapomina. Jest to kolejna przesłanka przemawiająca za tym, by zorganizować je poza godzinami pracy. Zaleca się też, aby spotkanie to odbyło się tuż po pracy i trwało nie dłużej niż godzinę. W jego trakcie należy poruszać wyłącznie konkretne zagadnienia, gdyż przesuwanie punktu ciężkości rozmowy na sprawy prywatne niepotrzebnie ją rozwleka.

Podsumowując, Magda Gessler to osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Stoi ona na czele restauracji https://www.ufukiera.pl/, które są idealnym miejscem do zorganizowania spotkań firmowych na najwyższym poziomie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*