Jakie koronki ślubne warto wykorzystać?

[REKLAMA]

Materiały koronkowe w ślubnej czy wieczorowej kreacji pojawiają się często. Starannie wyselekcjonowane dodatki dodają bowiem niejednemu projektowi charakteru i podkreślają wyjątkowość projektu, czyniąc do zwiewniejszym, delikatniejszym, ale i niejednokrotnie po prostu także bardziej eleganckim. 

Koronka na suknię ślubną — czy to dobry pomysł?

Suknia na ten wyjątkowy dzień w twoim życiu powinna być niecodzienna, zjawiskowa, niepowtarzalna. Przekonanie takie żywy właściwie każda panna młoda, choć nie każda chce się do tego przyznać. Przede wszystkim jednak suknia panny młodej powinna pasować do niej, jej charakteru, oprawy ślubu i wesela. Na tę wyjątkową okazję projektanci, krawcowe, styliści, salony mody ślubnej proponują przeróżne modele sukienek — od minimalistycznych, bardzo prostych projektów po suknie w stylu tzw. księżniczki, a więc bardzo bogato zdobione, gdzie koronki, cekiny oraz innego rodzaj dodatki grają bardzo ważną rolę. Co ciekawe, koronki ślubne sprawdzają się zarówno w tych bardzo ascetycznych modelach sukni ślubnych, jak i tych naprawdę bogato zdobionych.

Jakie koronki ślubne masz do wyboru?

Koronki ślubne to szeroka grupa produktów, spośród których masz do wyboru między innymi:

  • koronki 3D,
  • koronki haftowane,
  • koronki gipiurowe,
  • koronki francuskie,
  • siateczki ozdobne (różnego typu siatki, tiule itd.).

Każdy z dodatków świetnie sprawdza się jako uzupełnienie sukni ślubnej. Z koronki francuskiej w ogóle możesz stworzyć całą górę sukni i połączyć z bardzo prostym, jednokolorowym dołem bez kolejnych dodatków. Koronki gipiurowe świetnie sprawdzą się, gdy chcesz sukni nadać objętości. Przy projektach stawiających na zwiewność w połączeniu z szykiem i elegancji gipiura to doskonały wybór. Koronki haftowane można wykorzystywać właściwie przy każdej sukni, choć one także sprawdzają się przy modelach bardziej klasycznych, stawiających na minimalizm, choć można sobie wyobrazić projekt, taką koronkę bardzo mocno eksponujący. Siateczki osobne to z kolei idealne uzupełnienie niejednej księżniczkowej sukienki. Świetnie sprawdzają się jednak także i w projektach dość oszczędnych w formie, których spódnicy chce się dodać trochę więcej blasku. W końcu koronki 3D używane umiejętnie sprawdzają się właściwie w każdym projekcie.

Tkaniny ślubne a koronki

Nie ma jednego dobrego przepisu na wykorzystanie koronki w sukni ślubnej. To za każdym razem jest kwestia negocjacji. Tutaj liczy się przede wszystkim panna młoda, jej suknia i efekt, jaki chce uzyskać. Trzeba jednak pamiętać, że koronki warto także dobierać do pozostałych tkanin wykorzystanych lub planowanych do wykorzystania w sukni. O ile koronka haftowana z nieco cięższym materiałem będzie wyglądać dobrze, to już połączenie go z gipiurą może dąć groteskowy efekt, a tego chcemy przecież uniknąć. W takiej sytuacji może lepiej pomyśleć o siateczce ozdobnej z cekinami. A tiul i gipiurę zostawić do nieco lżejszych i bardziej zwiewnych materiałów.

Pamiętaj, że tutaj przede wszystkim chodzi o spójność. Nawet jeśli stawiamy na awangardowy i dość eklektyczny projekt sukni to te dysharmonie między materiałami czy fakturami muszą być odpowiednio zaplanowane. Niekoniecznie łączenie wszystkiego ze wszystkim jest w tym przypadku wskazane, bo efekt może być odwrotny od zakładanego. Koronki to bardzo szlachetny dodatek i warto korzystać z niego z umiarem, aby miał on szansę w danym projekcie „zagrać”. Nie bez znaczenia będzie także umiejętne dopasowanie sposobu wykorzystania koronki w projekcie sukni ślubnej z uwzględnieniem figury panny młodej.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Artykuł sponsorowany

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*