Obrączki i pierścionki zaręczynowe – jakie wybrać?

[REKLAMA]

Wybór pierścionka zaręczynowego, a następnie obrączek ślubnych to nie lada wyzwanie. W końcu to biżuteria, która będzie symbolizować miłość przez cały czas trwania małżeństwa. Jakie pierścionki wybrać? Czy warto zdecydować się na stworzenie indywidualnego projektu? 

Obrączki to nic innego, jak symbol miłości dwóch osób, decydujących się przypieczętować uczucie uroczystą przysięgą. To biżuteria, która pozostaje na ich palcach już na zawsze — a przynajmniej w czasie trwania małżeństwa. Z tego też powodu jej wybór nie jest wcale taki łatwy. Trzeba postawić tu bowiem na coś stylowego, ponadczasowego, ale i przy okazji na coś, co będzie bardzo indywidualne. Z tego też powodu ostatnio dużym powodzeniem cieszą się diamenty inwestycyjne, z których wykonuje się pierścionki na zamówienie. Jakie zadanie ma w tym wszystkim gemmologia? Jak wybrać niepowtarzalne obrączki?

Wyjątkowe obrączki ślubne — jakie wybrać?

Zwykłe złote obrączki powoli odchodzą w zapomnienie. Aktualnie większość zakochanych stawia na obrączki ślubne nietypowe. To samo dotyczy zresztą pierścionków zaręczynowych. Coraz częściej są to wyjątkowe i niepowtarzalne okazy, podkreślające indywidualność partnerki. Mogą być to zarówno modele wykonane ze złota, jak i ze srebra. Najwięcej dzieje się tu jednak w zakresie zdobień. Ciekawy układ osadzenia kamieni, czy zastosowanie ozdób innych niż diamenty to tylko jedne z nielicznych trendów. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się obrączki z kamieniami w wyjątkowych barwach, takich jak choćby róż lub czerń.

Jak tworzyć unikalną biżuterię?

Obecnie obrączki ślubne nietypowe cieszą się popularnością na tyle, że coraz więcej par decyduje się na stworzenie ich od podstaw. Ten trend rozwija się już od kilku lat, a to z pewnością dopiero początek. Wykonanie obrączek na specjalne zamówienie to świetny pomysł dla osób, które chcą stworzyć unikalny wzór pierścionków. Jak przebiega proces wykonywania takich biżuteryjnych dzieł? Oczywiście w pierwszej kolejności wykonywany jest projekt i ustalana średnia cena gotowego produktu — na tej podstawie można natomiast dobrać wszystkie materiały. Do tworzenia takich pierścionków świetnie sprawdzą się na przykład diamenty inwestycyjne. Sprawdzenie ich autentyczności leży po stronie osoby, której specjalnością jest gemmologia. Następnie złotnicy zajmują się całą resztą. Czas oczekiwania zależny jest przede wszystkim od zaawansowania projektu.

Indywidualne projekty biżuterii — czy warto?

Obrączki ślubne nietypowe wykonane według indywidualnego projektu to przede wszystkim doskonały sposób na wyrażenie swojej wyjątkowości. Poza tym pierścionek może być dokładnie taki, jak sobie wymarzymy. Stawiając na diamenty inwestycyjne, otrzymamy nie tylko piękną biżuterię, ale i wartościową pamiątkę. Warto mieć bowiem na uwadze, że inwestycja w diamenty jest jednym z najbardziej pewnych sposobów na ulokowanie środków finansowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*