Pierścionki ceramiczne – biżuteria, która podbiła serca kobiet na całym świecie

[REKLAMA]

Nazywane czasami mylnie pierścionkami porcelanowymi, pierścionki ceramiczne na dobre zagościły w najlepszych salonach jubilerskich w całym kraju. Czym właściwie są? Czy są trwałe? Czy pękają? Czy tracą blask? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu.

Pierwsze co przychodzi do głowy po usłyszeniu hasła pierścionek ceramiczny to pytania: czy jest on wytrzymały? Czy pęknie przy upadku na ziemię? Czy jego powierzchnia traci blask i się rysuje? Odpowiedź na te wszystkie pytanie jest jedna: jeśli wytworzony został z oryginalnej ceramiki high-tech to na pewno nie. Ceramika, z której wyrabiana jest biżuteria cechuje się niezwykłą trwałością i odpornością na wszelkie zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne. Skąd więc nazwa, która sugeruje coś zupełnie innego?

 

Ceramika- co to właściwie oznacza?

Termin „ceramika“ pochodzi od greckiego słowa keramikos, które oznacza „gliniany“. Tradycyjne nazewnictwo dotyczy tego właśnie określenia. Kiedyś stosowano je do opisywania wyrobów powstałych z wypalanej gliny, która dzięki temu procesowi zyskiwała trwałość. Z czasem znaczenie słowa ceramika ewoluowało i rozszerzyło się na wszelkie tworzywa niemetaliczne i nieorganiczne, które wytwarzane są przy użyciu obróbki cieplnej w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza. Proces produkcji ceramiki high-tech polega na odpowiednim zmieszaniu określonych surowców, uformowaniu ich oraz wypaleniu. To właśnie dzięki odpowiednim proporcjom surowców oraz niezwykle wysokiej temperaturze wypalania, materiał ten jest tak trwały i odporny na zniszczenia. I właśnie dlatego stosowany jest w wielu różnych branżach na całym świecie.

 

Do czego stosowana jest ceramika high-tech?

Z materiału tego korzystają bardzo liczne branże. Stosowana jest w budownictwie, hydraulice i elektryce, gdzie wytwarzane są specjalistyczne części do maszyn i różne przyrządy. W przemyśle kosmicznym i motoryzacyjnym, dla którego produkowane są części niezbędne do dalszej produkcji. A od niedawna także w jubilerstwie, czego owocem są przepiękne i niezwykle oryginalne pierścionki ceramiczne. Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów i specjalistycznej obróbce w temperaturze ponad tysiąca stopni Celsjusza, pierścionki nie tłuką się, nie rysują i nie tracą blasku. Są bardzo wygodne w użytkowaniu. Są idealnie gładkie i dostosowują się do temperatury ciała, przyjmując taką samą, dzięki czemu znacznie rośnie komfort ich noszenia. Ponadto są także hipoalergiczne, więc nie trzeba bać się o ewentualne reakcje uczuleniowe.

 

Pierścionek ceramiczny – z czym to się je?

Wspomnieliśmy już o tym, że biżuteria ceramiczna wysokiej jakości jest trwała i odporna na zniszczenia. Informowaliśmy też, że jest wygodna i nie powoduje reakcji alergicznych. To, czego jeszcze nie napisaliśmy to to, że jest niezwykle atrakcyjna i uniwersalna. Świetnie sprawdza się noszona na co dzień i do pracy a także w bardziej eleganckich okolicznościach. Biała ceramika cudownie podkreśla opaleniznę a czarna dodaje charakteru każdej stylizacji. Noszą ją kobiety w każdym wieku i preferujące różne style ubierania się. Jest to biżuteria dla każdego i na każdą okazję. Jeśli więc szukasz oryginalnych pierścionków, które będziesz nosić przez lata, zainwestuj w dobrej jakości biżuterię ceramiczną. Satysfakcja gwarantowana!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*