Jak dobrać oprawki okularowe do typu urody?

[REKLAMA]

Zakup okularów nie kończy się na optymalnym dobraniu mocy szkieł – równie ważnym elementem są oprawki do okularów. W końcu zakładamy je codziennie, stają się więc ważną częścią naszego wizerunku, podobnie jak makijaż czy fryzura. Oprawki damskie są dostępne w wielu wersjach, co utrudnia podjęcie decyzji. Na co zwrócić uwagę wybierając okulary?

Oprawki do okularów damskie – kilka cennych wskazówek

Podstawową kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, wybierając oprawki okularowe, jest ich rozmiar. Zbyt małe lub zbyt duże mogą nie współgrać z tym, jak chcemy prezentować się na co dzień. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając oprawki? Okulary powinny dobrze komponować się również z naszą karnacją. W tej kwestii nie panują jednak uniwersalne zasady. Należy kierować się własnymi odczuciami podczas przymierzania. Osobną kwestię stanowi kolor oczu i dobrane odpowiednio do niego oprawki do okularów. Damskie oczy są w końcu jednym z atrybutów urody. Przykładowo, niebieskie oprawki mogą okazać się dobrym wyborem dla kobiet o niebieskich oczach, ale niekoniecznie sprawdzą się w przypadku posiadaczek oczu o piwnym kolorze.

Idealne okulary – oprawki damskie a kształt twarzy

Kształt twarzy to czynnik, który najmocniej wpływa na dobrze dobrane okulary. Oprawki damskie warto wybierać właśnie w oparciu o to kryterium. Oto kilka przykładów i zasad:

  • Do twarzy okrągłej zaleca się raczej cienkie oprawki okularowe o kwadratowym kształcie. Prezentują się one najlepiej ze względu na kontrast.
  • Oprawki do okularów damskie najłatwiej dobrać do twarzy owalnej. Taki kształt twarzy doskonale pasuje do praktycznie wszystkich rodzajów oprawek.
  • Z kolei do twarzy kwadratowej najczęściej wybieramy okulary wyposażone w cienkie oprawki. Kierując się zasadą kontrastu, optymalny będzie okrągły kształt.
  • Zaokrąglone lub owalne i cienkie oprawki do okularów to także dobry wybór dla osób, które posiadają twarz w kształcie zbliżonym do serca.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na oprawkę również wtedy, gdy twarz wyróżnia się podłużnym kształtem. Okulary powinny być wówczas wyposażone w wąski mostek i duże kolorowe zauszniki.
  • Cienkie i owalne oprawki do okularów damskie to znakomity wybór dla osób o twarzy prostokątnej. Tak dobrane oprawki okularowe pozwolą na optyczne wydłużenie twarzy.

Postaw na doświadczony salon optyczny

Nowoczesna i elegancka kobieta powinna dobrze zastanowić się, zanim wybierze okulary. Oprawki damskie należy traktować jako jeden z elementów podkreślających atuty, podobnie jak fryzura, makijaż i ubiór. Warto więc poszukać salonu optycznego, który ma w swojej ofercie zarówno nowoczesne, jak i klasyczne modele oprawek. Dobrym przykładem jest Edel-Optics, który oferuje użytkownikom możliwość skorzystania z wygodnej i wyposażonej w wiele filtrów wyszukiwarki. Z ofertą salonu pełną interesujących i zróżnicowanych oprawek do okularów można zapoznać się w tym miejscu.

Wybierając oprawki okularowe, warto zwrócić uwagę na to, aby współgrały one z kształtem twarzy, kolorem oczu i preferencjami. Dzięki temu możliwe jest znalezienie produktu, który podkreśli nie tylko codzienny wizerunek, ale także kobiece atuty. Wyróżniający się szerokim zaopatrzeniem salon optyczny oraz pomocna obsługa mogą okazać się wsparciem w wyborze!

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*