Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne?

[REKLAMA]

Dzisiejszy wpis poświęcony jest okularom przeciwsłonecznym, a wcześniej pisałam o ciekawych stylizacjach z bojówkami w roli głównej. Okulary przeciwsłoneczne są absolutnie nieodłącznym elementem każdej wiosennej stylizacji. Jeśli je dobrze dopasujemy do naszej urody, podkreślą jej walory, dodadzą nam pewności siebie, a także sprawią, że będziemy czuć się bardziej tajemniczo i zmysłowo.

Okulary przeciwsłoneczne są dostępne w tak szerokiej gamie kształtów, kolorów i wzorów, że nie trudno o zawrót głowy, kiedy chcemy dokonać wyboru i zakupić konkretną jedną parę. Przeważnie dopasowujemy okulary do kreacji, okazji, a także do koloru stylizacji, jednak równie ważne jest to, by okulary pasowały do kształtu naszej twarzy. Tylko wtedy będziemy mogły czuć się w nich naprawdę komfortowo i dobrze się prezentować. Okulary nie tylko chronią przed słońcem, ale też nadają nam odpowiedni wygląd. Jeśli nie wiesz, jak dobrać okulary, poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kształt naszej twarzy, tak by nie powtarzał się on w kształcie okularów. Kiedy dobieramy okulary, warto zwrócić uwagę na nasze brwi. Okulary powinny mieć taki sam kształt, jak brwi, wtedy wyglądamy najbardziej korzystnie. Zdecydowanie zaś nie powinnyśmy wybierać takich szkiełek, które zakrywają całkowicie brwi, bądź ich część. Równie duże znaczenie ma to, jakie mamy czoło – jeśli jest wysokie, wtedy wybierzmy okulary, które będą lekko na nie nachodzić. Odwrotnie zaś kiedy mamy niskie czoło, czyli kupujemy okulary nienachodzące na czoło i z wysoko umieszczonym noskiem.

Szkiełka powinny być luźno dopasowane do twarzy, tak by nie naciskały na kości policzkowe. Jak to sprawdzić – ponoś okulary przez godzinę i sprawdź, czy oprawki nie odcisnęły się na policzkach. Jeśli tak się stało oznacza to, że okulary są zwyczajnie za duże. Natomiast za ciasne szkiełka poznamy po tym, gdy oprawki odcisną się nam na skroniach, bądź gdy nosek się odciśnie, chociaż przy wyższych temperaturach to zawsze nosek zostawia po sobie ślad, więc musimy mieć to na uwadze.

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych warto również wziąć pod uwagę kolor szkiełek. Jeśli chcemy przyciągać uwagę, najlepiej wybrać te o ciemnej bądź intensywnej barwie. Natomiast jeżeli zależy nam na tym, by sprawiać wrażenie bardziej delikatnej osoby, lepiej wybrać wówczas okulary  w pastelowym odcieniu.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*