Wyjątkowo kobiecy środek transportu – rower miejski

[REKLAMA]

Jeśli lubisz jazdę na rowerze, ale nie jesteś miłośniczką jazdy po górskich szlakach lub wiejskich szutrowych dróżkach? Wybierz miejski rower damski. To połączenie wygody i stylu. Rowery damskie mogą być naprawdę kobiece – o design zadbają producenci, a Ty pomyśl o wyborze koloru i praktycznych dodatków.

Zalety rowerów miejskich

Rowery miejskie stworzone są, jak sama nazwa mówi, do jazdy po mieście. Nie pokonasz na nich wysokich przeszkód, a jazda po polnej drodze będzie męcząca. Za to miejską dżunglę przemierzysz nie tylko wygodnie, ale też szybko!

JEDŹ WYPROSTOWANA – zadbaj o kręgosłup

W trakcie jazdy rowerem miejskim pozycja ciała jest o wiele bardziej wyprostowana niż w przypadku roweru sportowego. Zalety? Nie pochylając się zbytnio (co nie jest korzystne w przypadku jazdy po wybojach) jazda jest bardziej komfortowa dla kręgosłupa i nie obciąża tak odcinka lędźwiowego. Jest to idealna pozycja dla kręgosłupa na nie za długie, miejskie przejażdżki.

WYGODNE SIODEŁKO – kobiecy aspekt jazdy na rowerze!

Rowery damskie do jazdy miejskiej mają jedną niekwestionowaną zaletę – Wygodne siodełko! Wsiadając na rower damski nie musisz pamiętać o spodenkach rowerowych czy żelowej podkładce na siodełko. Siadasz i jedziesz…w jeansach, spódnicy czy letniej zwiewnej sukience!

Wygodnie znaczy MODNIE

Rower damski do jazdy po mieście powinien być nader wszystko STYLOWY. Obecnie firmy wypuszczając nowe kolekcje dbają o to, by stylizacja dwukołowców odpowiadała na głos mody w świecie rowerowym. Stylizowane rowery retro, piękne koszyki, kokardy i mnogość kolorów sprawiają, że nietrudno wybrać model, który skradnie serce niejednej kobiecie.

DUŻE KOŁA – większa prędkość

Oczywiście oprócz wyglądu liczą się też osiągi. Wybierając rower do jazdy po mieście, który nie spotka na swej drodze zbyt licznych przeszkód, nie trzeba wybierać modelu z wieloma przerzutkami, amortyzatorami i szerokimi oponami. Warto postawić na większe koła, dzięki którym przemieszczanie się z miejsca A do B będzie szybsze i wygodne siodełko.

Dlaczego warto jeździć rowerem po mieście?

Oczywiście warto zwrócić też uwagę na ASPEKT EKOLOGICZNY używania rowerów miejskich. Przemieszczając się rowerem nie produkujesz spalin i nie zanieczyszczasz środowiska. Jesteś też FIT, czyli przemieszczając się rowerem do pracy szkoły czy sklepu dbasz o sylwetkę i spalasz kalorie. Miejski rower damski pozwala też zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Nie ma konieczności kupowania karnetów, biletów czy tankowania auta.

Same zalety, prawda? Oczywiście jest ich wiele, niemniej jednak jest kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę, by jazda na rowerze była przyjemnością, a rower damski służył długo i bezawaryjnie. Jeśli „nie siedzisz” w tematach rowerowych odwiedź sklep rowerowy, w którym wykwalifikowana obsługa pomoże w doborze rozmiaru ramy, kół i w końcu konkretnego modelu, tak by jazda rowerem była przyjemnością!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*