Dlaczego warto spać w jedwabiu?

[REKLAMA]

Są materiały, które jednoznacznie kojarzą się z luksusem. Bez wątpienia należy do nich jedwab. To materiał, który warto wprowadzić też do swojej sypialni. Nie tylko poprzez zakup jedwabnej pościeli, ale również sypiając w piżamie z jedwabiu. Jakie szczególne właściwości w związku z tym ma jedwab?

Zalety jedwabiu

Jedwab to przede wszystkim materiał o niespotykanej delikatności. Jest on nie tylko gładki, ale również i miękki, przez co jest materiałem przyjemnym w dotyku. To nie koniec jego zalet. Nie sposób nie zauważyć, że jedwab jest odporny na roztocza i pleśń. Tak więc to jedyny rozsądny wybór dla alergików. Dodatkowo znakomicie zatrzymuje ciepło i jest sprężysty, dzięki czemu piżamy z jedwabiu się nie gniotą. Mniejszą zaletą jest fakt, iż jedwab nie jest materiałem łatwopalnym. Większych problemów nie ma też z właściwą pielęgnacją jedwabiu. Zachowa on swoje właściwości wystarczająco długo, o ile unika się chemicznych detergentów, wybielaczy i silnych proszków do prania. Wówczas piżama z jedwabiu posłuży przez kilka dobrych lat.

Dlaczego warto kupić jedwabne piżamki?

Wszystkie powyższe cechy charakterystyczne jedwabiu sprawiają, że jest to materiał doskonale sprawdzający się w roli materiału na bluzki, apaszki, a nawet krawaty. Jednak, co zostało wspomniane już wyżej, z jedwabiu mogą być także piżamy zapewniające komfortowy i zdrowy sen. Co dla każdej kobiety powinno być kluczowe, o poranku obudzi się ona wówczas jeszcze piękniejsza. Nie jest to tylko rzucanie słów na wiatr, ponieważ jedwab to materiał zbudowany w dużej części z białek znajdujących się również w ciele człowieka. Zadaniem białek jest utrzymanie elastyczności i sprężystości skóry. Dlatego dłuższy kontakt z jedwabiem, do którego dochodzi podczas snu, korzystnie wpływa również na sam wygląd. Spowalnia to procesy starzenia, regenerując ciało i włosy.

Jeśli dodamy do tego fakt, że jedwab jest materiałem o zdolności do termoregulacji, który zimą ogrzewa, a latem chłodzi, trudno znaleźć lepsze piżamy na rynku. Śpiąc w jedwabiu, minimalizuje się ryzyko pocenia. Jednocześnie jest on antystatyczny i nie przyciąga roztoczy. Bez wątpienia piżamy z jedwabiu będą więc optymalne dla alergików i wszystkich innych kobiet, które cenią sobie zdrowy i komfortowy sen.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*