Przygotuj się do matury ze sztuczną inteligencją

[REKLAMA]

Jeśli w tym roku zdajesz egzamin maturalny, przedstawimy w tym artykule jak spowodować aby ChatGPT stał się nauczycielem, który nie tylko sprawdzi poziom Twojej wiedzy, ale dostarczy również precyzyjny feedback, pokazując na co zwrócić uwagę podczas nauki.

Korzystając z pomocy nowoczesnej technologii możesz uzyskać odpowiedź na każde pytanie i trudne do zrozumienia zagadnienia. Sztuczna inteligencja (AI) przygotuje testy, pytania i sprawdziany. Udzieli również natychmiastowej oceny. Pamiętając całą prowadzoną konwersację może dostosowywać poziom trudności do Twoich postępów.

Poziom umiejętności i zasób wiedzy AI jest na tyle szeroki, że możesz przygotowywać się zarówno z języka polskiego, matematyki, angielskiego, fizyki, chemii, biologii, geografii oraz z każdego innego przedmiotu, który zdajesz na maturze.

Na przykładzie języka polskiego pokażemy, jak ChatGPT może pomóc w przygotowaniach. Jak widać z zakresu, który zdefiniował ChatGPT, jest on zdecydowanie czymś więcej niż połączoną wyszukiwarką Google i Wikipedią. Spełnia bowiem pewne funkcje nauczyciela, korepetytora i kogoś, kto sprawdza, jak przyswajamy poszczególne treści.

Poniżej odpowiedź czata, którą otrzymaliśmy pytając o to, jak może nam pomóc w przygotowaniach do egzaminu z języka polskiego.

1.Mogę pomóc zrozumieć różne koncepcje literackie, takie jak gatunki literackie, środki stylistyczne, epoki literackie oraz ich charakterystykę.

2.Mogę zaoferować analizy i interpretacje lektur szkolnych, pomagając zrozumieć ich główne motywy, postacie, fabułę i kontekst historyczny.

3.Mogę pomóc w strukturyzacji esejów, wyborze argumentów, a także w redakcji i korekcie tekstu.

4.Mogę pomóc ćwiczyć odpowiedzi ustne, oferując możliwość symulacji pytań maturalnych i dostarczając feedback.

5.Mogę pomóc w poprawie umiejętności językowych, takich jak ortografia, gramatyka czy styl pisania.

6.Mogę dostarczać przykładowe pytania maturalne i tematy esejów, co pozwoli na lepsze przygotowanie do egzaminu.

7.Mogę dostarczać informacji o historii literatury polskiej, ważnych autorach, dziełach oraz ich wpływie na kulturę.

8.Mogę pomóc zrozumieć kontekst kulturowy i historyczny, w którym powstały dane dzieła literackie, co jest kluczowe dla ich pełnego zrozumienia.

Zapytaliśmy również ChatGPT o to, jak może pomóc nam w przygotowaniach do matury z matematyki. Chcieliśmy poznać jego możliwości w tym zakresie. Poniżej przedstawiamy odpowiedź, którą otrzymaliśmy w kontekście zakresu wsparcia z matematyki.

1.Codziennie pracuj nad różnymi rodzajami zadań matematycznych, takimi jak równania, nierówności, geometria, statystyka itp. Możesz zadawać pytania ChatGPT dotyczące konkretnych zadań lub koncepcji, z którymi masz trudności.

2.Rozwiązuj testy maturalne z poprzednich lat aby oswoić się z formatem egzaminu. Możesz korzystać z ChatGPT do weryfikacji poprawności odpowiedzi i uzyskania wyjaśnień, jeśli masz wątpliwości.

3.Rozdziel materiał na mniejsze części i skoncentruj się na jednym temacie naraz. Zadawaj ChatGPT pytania dotyczące danego zagadnienia a ja pomogę Ci je zrozumieć i wytłumaczyć.

4.Jeśli potrzebujesz wizualizacji lub przykładów, aby lepiej zrozumieć pewne koncepcje matematyczne, możesz prosić ChatGPT o dostarczenie odpowiednich przykładów lub rysunków.

5.Poproś ChatGPT o wskazówki dotyczące efektywnych technik rozwiązywania zadań matematycznych, jakie można stosować na egzaminie.

6.W razie wątpliwości lub pytań zawsze możesz pytać ChatGPT o pomoc i wyjaśnienia dotyczące matematycznych koncepcji.

Jak widać ChatGPT może być wyjątkowo pomocnym narzędziem w przygotowaniach maturalnych. Jeśli masz ochotę na pogłębienie tematu oraz sprawdzenie, jak można korzystać z AI w procesie edukacji, wejdź na profil @ai_white_mirror na Instagramie. Tam pokazujemy szerokie zastosowanie ChatGPT oraz aplikacji do generowania fantastycznych obrazów.

Artykuł sponsorowany

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*