Jak rozpoznać podróbki markowych butów

[REKLAMA]

Lubisz chodzić w markowych butach, a zarazem tanio je kupować? Jeśli tak, możesz niestety paść ofiarą oszustwa, polegającego na sprzedaży podróbek markowych i oryginalnych butów. Proceder kwitnie na stronach z ogłoszeniami internetowymi. Bez trudu znajdziemy tam ogłoszenia osób, oferujących modne buty znanych firm, w cenach prawie o połowę niższych niż w sklepie. Co więcej, na zdjęciach w tych ogłoszeniach, buty wyglądają bardzo przyzwoicie, a czasami są to wręcz te same zdjęcia co w normalnych sklepach, co w pewien sposób ma sugerować, że mamy do czynienia z produktem oryginalnym. Niestety tak nie jest.

Pierwszym sygnałem to zachowania ostrożności jest cena butów. Jeśli ktoś sprzedaje produkt w cenie niższej o połowę niż w sklepie, trzeba się zastanowić nad tym, dlaczego to robi. Po drugie zwróćmy uwagę na detale. Warto sprzedawcę poprosić o wysłanie szczegółowych zdjęć obuwia. Jeśli to zrobi, będziemy mogli porównać detale na zdjęciu z tymi, które powinny znajdować się na oryginalnych butach, dostępnych w sklepach. Sam fakt odmówienia wysłania takich zdjęć powinien być dla nas jasnym sygnałem, że nie należy dokonywać transakcji z takim sprzedawcom.

Opakowanie – duża liczba podrabianych butów sprzedawanych jest bez opakowania. Tymczasem wszystkie buty sklepowe takie opakowanie otrzymują w standardzie. Pozostałe rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę to wycieki kleju lub niedokładne łączenie elementów.

1 Komentarz

  1. przy dzisiejszej numeracji nie zdecydowała bym się na zakup przez internet. Buty zawsze kupuję w sklepie firmowym więc mam pewność, że nie są to żadne podróbki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*