Jak wybrać manicure na specjalne okazje? Odpowiedź: dobry salon kosmetyczny!

[REKLAMA]

W życiu każdej businesswoman zdarzają się okazje, w których można, a nawet należy pozwolić sobie na odważniejszą stylizację paznokci, która na co dzień niekoniecznie odpowiadałaby zasadom biurowego dress code’u. Bankiety, wesela czy imprezy sylwestrowe z pewnością do takich momentów. Dobry salon kosmetyczny powinien nie tylko doradzić w kwestii wyboru, ale również perfekcyjnie wykonać taką stylizację. Dziś przedstawiamy kilka inspiracji dotyczących manicure na specjalne okazje, które są nieco odważniejsze od codziennych stylizacji, ale jednocześnie cechują się dojrzałą elegancją.

Klasyczna czerń

Każda kobieta lubi od czasu ubrać się w małą czarną, gdy jest ku temu odpowiednia okazja. Czarna koloryzacja paznokci będzie doskonałym uzupełnieniem modnej sukienki. Co więcej, czerń sama w sobie jest na tyle intrygująca, że nawet paznokcie spiłowane krótko, w klasycznym i naturalnym kształcie, będą prezentować się niezwykle kobieco i zmysłowo. Warto pamiętać, że do małej czarnej świetne pasuje także biżuteria, w tym pierścionki. Srebro i złoto doskonale wyglądają w towarzystwie czerni. Jeśli pragniesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, wciąż jednak nie rezygnując z elegancji, dobry salon kosmetyczny, np. warszawski fingerspa, wykona dla ciebie subtelne zdobienia na paznokciach w odcieniach srebra lub złota. W ten sposób z pewnością wyróżnisz się na balu czy bankiecie.

Hybrydowe pastele

Dobry salon kosmetyczny potrafi dzięki prostym, ale dobrze wypracowanym trikom stworzyć na twoich paznokciach małe dzieło sztuki. W rzeczywistości nie są do tego potrzebne brokaty lub fantazyjne wzorki. Sekret tkwi przede wszystkim w starannym wykonaniu manicure’u, dobraniu kształtu paznokci oraz ich barwy do stroju, który planujesz założyć na specjalną okazję. Uniwersalnym akcentem zaliczanym do klasycznej i subtelnej elegancji są pastelowe odcienie, wpadające w turkus czy też fiolet. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, dobry salon kosmetyczny pomoże Ci je rozwiać, proponując trwały i staranny manicure hybrydowy w pastelowych odcieniach. Dzięki temu przedłużysz jego trwałość i w trakcie uroczystości unikniesz wpadki w postaci zdrapanego lakieru.

Perłowe inspiracje

Jeśli na specjalną uroczystość planujesz założyć perły, również perłowy manicure będzie świetnym wyborem. Perłowy blask stanowi kwintesencję elegancji. Od ciebie zależy decyzja, czy wybierzesz klasyczny kolor pereł, czy na przykład odcień wpadający w róż. Te barwy najlepiej prezentują na dłuższych zaokrąglonych paznokciach. Jeśli pragniesz pozwolić sobie na więcej, dobry salon kosmetyczny może ci zaproponować subtelne dekoracje paznokci. Do perłowych odcieni szczególnie polecane są srebrne wzroki, dobrze współgrające z biżuterią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*