Jakie zalety i wady ma lakier hybrydowy?

[REKLAMA]

Któraż kobieta nie chce mieć lśniących paznokci w najmodniejszych kolorach sezonu, bez poświęcania im każdego wieczoru na poprawki? Chyba każda, a przynajmniej większość, ale zwykłe akcesoria do paznokci plus lakier nie wystarczą. Odpowiedzią jest hybryda, czyli popularny w ostatnim czasie lakier hybrydowy. Jego nałożenie nie jest łatwe i wymaga przygotowania płytki paznokcia, konieczne są akcesoria do manicure nieco inne niż zazwyczaj używasz. Co zyskujesz stawiając na lakier hybrydowy?

 

Kolor utrzymujący się przez kilka tygodni?

Zwykły lakier do paznokci najczęściej nie wytrzymuje starcia z myciem naczyń, czy innymi inwazyjnymi dla dłoni obowiązkami domowymi. Odpryski to codzienność, a malowanie paznokci co kilka dni to konieczność. Lakier hybrydowy bardzo ułatwia życie. Jego główną zaletą jest trwałość. Na paznokciach utrzymuje się nawet przez trzy tygodnie. Nie musisz nic poprawiać wieczorami, a akcesoria do manicure możesz schować głęboko do szafki.

 

Lakier hybrydowy- bogactwo kolorów

Kolejną zaletą hybrydy jest bogata paleta kolorów. Możesz wybierać pomiędzy modnymi w tym sezonie kolorami, stonowanymi nude bądź soczystymi, rzucającymi się w oczy.

 

Pedicure hybrydowy

Zadbane paznokcie u stóp są szczególnie ważne w okresie letnim. Akcesoria do pedicure możesz odłożyć na dno szuflady, gdy zrobisz u kosmetyczki hybrydę. Paznokcie będą ładnie wyglądały przez kilka tygodni, podobnie jak u dłoni.

 

Jakie wady ma manicure hybrydowy?

Aby go zrobić w domu potrzebujesz specjalne akcesoria do manicure. Ich lista nie jest krótka, a samo nałożenie hybrydy na początku może wydawać się trudne, ale z czasem przychodzi wprawa. Na początek możesz wykorzystać akcesoria do pedicure i poćwiczyć nakładanie lakieru na paznokciach u stóp. A bardzo dobrym pomysłem jest udanie się do kosmetyczki i przyjrzenie się, w jaki sposób wykonywany jest manicure hybrydowy. Wadą lakierów hybrydowych jest trudniejsze ich zmywanie niż zwykłych. Ponadto, nie zaleca się nakładania hybrydy osobom, które mają słabe i łamliwe paznokcie. Hybryda i aceton, służący do jej zmywania, mogą jeszcze bardziej osłabiać płytkę i powodować rozdwajanie paznokci.

Lakier hybrydowy ma swoje zalety i wady. Istotne znaczenie ma jego prawidłowe nałożenie na zdrowe paznokcie.

1 Komentarz

  1. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie oszczędność czasu.Paznokcie po użyciu lakieru hybrydowego wyglądają naturalnie oraz bardzo efektownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*