Nurt holistycznych terapii skóry!

[REKLAMA]

Medycyna estetyczna i kosmetologia w ujęciu holistycznym obejmuje piękno jako całość, na które składa się nie tylko nasz wygląd, ale także zdrowie, samopoczucie czy styl życia. Holistyczne spojrzenie na terapie skóry i umiejętne podkreślenie indywidualnych cech urody pacjenta to idea, która przyświeca działalności kliniki Nombre D’or oraz samej założycielce – Gabrieli Waszczak.

Holistyczne terapie skóry

Podstawą w kontakcie z pacjentem jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu, na bazie którego zespół specjalistów złożony z dermatologa, lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa rozpisuje indywidualny plan zabiegowy całościowo wspierający naturalne funkcje skóry. Wizytówką kliniki Nombre D’or stało się profesjonalne i holistyczne podejście, ale również stosowanie najwyższej klasy kosmetyków (takich jak PCA Skin) i certyfikowanego sprzętu. W klinice pacjenci mogą poddać się zabiegom anti-aging na twarz i ciało, zredukować niedoskonałości skóry, wymodelować sylwetkę i po prostu się zrelaksować. A to, w połączeniu z zadowoleniem z własnego wyglądu i pewnością siebie, jest najlepszą terapią.

Holistyczne ujęcie terapii anti-aging

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia są nakierowane nie tylko na zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu pacjentów. Dużo bardziej cenione są procedury, które kompleksowo wpływają na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Holistyczne ujęcie terapii anti- aging to nic innego niż kompletne i uwzględniające szereg czynników (geny, styl życia, narażenie na stres, dieta etc.) podejście do potrzeb pacjenta. „Celem terapii anti-aging w ujęciu holistycznym jest działanie u źródła i dobranie terapii, która w najszerszy możliwy sposób wpływa na kondycję skóry twarzy i ciała pacjenta“ – podkreśla Gabriela Waszczak. Zatem jakie zabiegi wybrać?

Jakie zabiegi wybrać?

Przede wszystkim sięgajmy po procedury, których celem jest nie tylko spektakularny efekt po pierwszym zabiegu, liczy się działanie od wewnątrz. Idealna będzie mezoterapia igłowa z odpowiednio dobranym koktajlem witaminowym, która pobudza komórki skóry do samoregeneracji, a dodatkowo ampułka uzupełnia substancje aktywne, których z wiekiem w skórze ubywa. Absolutnym hitem odpowiadającym na potrzeby nurtu smart-aging są biostymulatory tkankowe, których działanie skupia się na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w komórkach skóry. Biostymulatory pobudzają organizm do syntezy kolagenu czy naturalnej produkcji kwasu hialuronowego. Efektem jest wyraźnie zagęszczona skóra o młodzieńczym blasku. Laseroterapia to kolejna z metod odmładzania skóry w ujęciu holistycznym. Wiązka lasera tworzy w skórze mikrourazy, a tym samym prowadzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych, czego efektem jest napięcie skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz spłycenie powierzchownych zmarszczek. Dodatkowo laser powoduje złuszczanie skóry o różnym nasileniu

Spektrum możliwości jakie oferuje współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna w ujęciu holistycznym pozwoli Ci poczuć się wypoczętą i zregenerowaną.  Tylko tak rozumiana pielęgnacja pozwoli dostrzec trwałe i widoczne efekty w swoim wyglądzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*