Jak urządzić sypialnie na poddaszu?

[REKLAMA]

Zorganizowanie sypialni na poddaszu jak większość decyzji ma swoje wady i zalety, które trzeba uwzględnić podczas procesu projektowego. Przeciwnościami nie należy się szczególnie przejmować jeżeli wcześniej zapewnimy odpowiednie zaplanowanie przestrzeni pomieszczenia. Jak urządzić sypialnię na poddaszu, na czym się skupić podczas projektowania, piszemy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

Sypialnia na poddaszu – na co zwrócić uwagę?

Każde poddasze jest inne i należy mieć do niego indywidualne podejście, zwracać uwagę na kąty nachylenia skosów, stopień doświetlenia oraz kubaturę pokoju. Bardzo istotne w procencie projektowania jest rozplanowanie miejsca na meble oraz punktów dodatkowego oświetlenia.

Oświetlenie? Najlepiej punktowe.

Zazwyczaj w sypialniach zaleca się zastosowanie oświetlenia punktowego zamiast jednego, głównego źródła światła, warto w tym celu zapoznać się z bardzo szeroką ofertą niewielkich dedykowanych lampek czy kinkietów. Jest to bardzo ważne właśnie w sypialni na poddaszu, ponieważ w ten sposób o wiele łatwiej stworzyć kameralny klimat, ale również skuteczniej oświetlić nieregularnych kształtów pomieszczenie.

Nieduże meble w jasnych kolorach

Meble nie powinny być masywne, ciężkie. Jasne kolory umeblowania również okażą się dobrym wyborem. Na pewno meblościanki nie będą dobrym pomysłem ze względu na swoją wielkość. Z kolei małe, jasne meble, dębowe czy sosnowe rozmieszczone w różnych miejscach pokoju nie będą przytłaczać, stowrzą wrażenie lekkości. Nie rzadko stosuje się szafy wnękowe, które powstają z praktycznym wykorzystaniem przestrzeni pod skosami.

Łóżko wszędzie, lecz nie pod skosem.

Pozostając jeszcze przy umeblowaniu, w zależności od samych skosów, dla własnego komfortu, warto zrezygnować ze stawiania łóżka pod skosem. Przestrzenie pomiędzy łóżkiem, a skosem lepiej jest zagospodarować przy pomocy stolika nocnego lub niskiego regału na bibeloty lub książki. Jeśli nie jest to możliwe, to koniecznie trzeba wybrać łóżko o niskiej konstrukcji. Nasi czytelnicy podawali jako przykład jakiej konstrukcji łóżko z odpowiednio przygotowanych palet euro.

Jak urządzić sypialnię na poddaszu zgodnie z aktualną modą?

Rozważając, jak urządzić sypialnię na poddaszu, warto zasugerować się aktualnymi trendami, np. na jasne i przestronne pomieszczenia. Choć poddasze rzadko jest jasne i przestronne, to znamy sposoby, aby takim je uczynić.

Najważniejsze jest zastosowanie jasnych kolorów – bieli, szarości czy pasteli. Przytulną sypialnie uzyskamy stosując np. ciepłe beże. Dodatkowo dla uzupełnienia całości doskonałym pomysłem będzie położenie jasnych paneli podłogowych, np. z eleganckim dębowym usłojeniem, jak np. Dąb Barry z kolekcji Smart czy klasyczne panele podłogowe Dąb Vienna z kolekcji Premium.

Na koniec dobrze jest zadbać o dodatki. Nie zaszkodzą niewielkie, miękkie dywaniki, pledy i poduszki. Dla urozmaicenia ścian można zastosować naklejane drewniane elementy, np. pionowych lub poziomych belki np. 40 x 20 mm.  Świetną inspiracją jest styl skandynawski, znany z przytulnych wnętrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*