Jakie zalety mają żaluzje fasadowe?

[REKLAMA]

Niemal każdy stawia dziś w swoich mieszkaniach, firmach i innych budynkach na najróżniejsze żaluzje, tak zewnętrzne, jak i do wnętrz. Jeżeli mówimy o żaluzji do nowoczesnych budynków, zwłaszcza witryn sklepowych i dużych przeszklonych powierzchni, doskonale pasują do nich żaluzje fasadowe. Czym jest ten rodzaj żaluzji i jakie mają one zalety?

Czym są żaluzje fasadowe?

Najprościej rzecz ujmując, żaluzje fasadowe służą do osłony okien, ale od strony zewnętrznej. Jak zostało wspomniane wyżej, najczęściej znajdują się w nowoczesnych budynkach, na przykład w formie osłon dla witryn sklepowych i innych przeszklonych powierzchni.

Zacząć należy od budowy takich żaluzji. Otóż te nowoczesne żaluzje zewnętrzne są zbudowane z tzw. lameli. Są to poziome oraz ruchome pióra, które wykonano z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie trzeba ich zdejmować w czasie deszczu. Co więcej, są też odporne na działanie promieni UV i nie blakną pod wpływem słońca.

Jeżeli wziąć pod uwagę materiał, najczęściej jest to aluminium, ewentualnie stal cynkowana, aczkolwiek żaluzje fasadowe mogą być zbudowane z tworzyw sztucznych. Dodajmy tu, że lamele mogą mieć różną szerokość oraz kształt. Mogą mieć kształt łuku w przekroju typu C lub profilowane typu Z. Ich uzupełnieniem są usztywniające lamele prowadnice. Również te występują w różnej formie, tak linkowej, jak i listwowej.

Oczywiście, zwłaszcza że można zamówić żaluzje fasadowe na wymiar, nie ma problemów z ich doborem pod kątem kolorystycznym. Zamówić można je w różnych, wszystkich kolorach palety RAL.

Później pozostaje już tylko ich montaż. W zależności od wyboru żaluzje fasadowe montuje się na ścianie lub we wnęce okiennej, dzięki czemu dobrze chronią one okno niezależnie od jego rozmiaru.

Żaluzje fasadowe

Główne zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe podtynkowe służą przede wszystkim do ochrony wnętrz przed promieniami słonecznymi. W związku z tym, że dobrze odbijają promienie słońca, skutecznie chronią wnętrza przed wzrostem temperatury w osłanianych pomieszczeniach, które dzięki temu nadmiernie się nie nagrzewają.

To duża zaleta zwłaszcza przy większych przeszkleniach, kiedy do wnętrz dostaje się dużo światła. Zwłaszcza że lamelami można w prosty sposób sterować. Kąt ich nachylenia jest płynny, od minimalnego do całkowitego. Co więcej, lamelami sterować można automatycznie, korzystając z pilota i sterowania elektrycznego.

To nie wszystko, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wizualne zalety używania żaluzji fasadowych. To osłony przeciwsłoneczne, które doskonale komponują się z nowoczesnymi oraz przeszklonymi budynkami. Dzięki temu, że montuje się je z zewnętrznej strony okna, świetnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym i loftach.

Bez wątpienia żaluzje fasadowe są więc bardzo ciekawym wyborem dla nowoczesnych wnętrz. Sprawdzą się w loftach czy witrynach sklepowych. Są dobrą osłoną pod kątem praktycznym, a przy tym również ładną od strony wizualnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*