Jak wybrać sklepowego manekina?

[REKLAMA]

Każdy sklep odzieżowy musi być właściwie zaopatrzony. Jeżeli wziąć pod uwagę wyposażenie takiego sklepu, na pewno warto postawić na profesjonalną ekspozycję kolekcji. Do tego niezbędne są manekiny. Jak wybrać sklepowego manekina?

Kształt i materiał

Manekiny sklepowe są wykonane z różnych materiałów. Często jest to plastik, ale mogą one być również wykonane ze styropianu czy z waty szklanej. Co więcej, wybrać można materiały całościowe lub tylko torsy, a nawet osobne, które prezentują niezależne części ciała, np. nogi, dłonie, twarz itp.

Przy wyborze kluczowa jest również podstawa manekina, która może być wykonana na przykład ze szkła hartowanego. Jednocześnie najlepsze są manekiny, które można zdjąć z podstawy. To niezbędne przy zakładaniu im butów czy spodni.

Ile kosztuje sklepowy manekin?

Jako że manekiny sklepowe są bardzo różne, rozmaite są także ich ceny. Wiele zależy tu od materiału, z jakiego zostały one wykonane. Szczególna oszczędność na manekinach jednak się nie opłaca. Należy pamiętać, że manekin służy na co dzień. Warto więc zainwestować w lepszego manekina, który posłuży przez lata aniżeli za chwilę być zmuszonym do zakupu kolejnego produktu tego typu.

Postura manekina

W zależności od asortymentu sklepu można wybierać manekiny odpowiadające mężczyznom, kobietom lub dzieciom. Podobnie jest w przypadku postury. Manekiny mogą być stojące, siedzące lub leżące. Jeszcze inne są manekiny w ruchu, które można zawiesić pod sufitem. Na ten typ manekinów decydują się głównie sklepy o mniejszej powierzchni, gdzie nie ma wiele wolnej przestrzeni, aby poustawiać w nich klasyczne manekiny.

Oczywiście nie ma konieczności zakupu manekina całościowego lub torsu. Przy prezentacji rajstop, spodni czy butów wystarczą ekspozytory. To już manekiny odpowiadające tylko konkretnej części ciała. Oczywiście taki ekspozytor jest również zdecydowanie tańszy.

Widać w związku z tym wyraźnie, że manekiny sklepowe mogą być bardzo różne. Dzięki temu każdy sklep powinien znaleźć manekina, który będzie odpowiedni dla jego wyposażenia i asortymentu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*