Przekąski i smakołyki dla psów

[REKLAMA]

Przekąski dla psów to nie tylko smakołyki i nagrody za grzeczne zachowanie albo sztuczki, ale także ważny element diety psa. Mogą stanowić jej uzupełnienie i dostarczać ważnych składników odżywczych.

Aby tak działały, należy je rozważnie wybierać i podawać psu w umiarkowanych ilościach.

Przekąski dla psów jako uzupełnienie diety

Jeśli dieta twojego psa wymaga uzupełnienia określonych składników, możesz wykorzystać do tego dobrej jakości smakołyki dla psów. Niektóre z przekąsek są wzbogacane witaminami, nienasyconymi kwasami tłuszczowymi lub błonnikiem. Jeśli podajesz psu jeden rodzaj karmy, możesz okresowo zwiększać ilość niektórych substancji w diecie psa dobierając odpowiednie przekąski. Gdy twój pies otrzymuje karmę wyprodukowaną na bazie mięsa drobiowego, wołowego lub innego popularnego gatunku, postaraj się o smaczki z dodatkiem ryby lub oleju z łososie lub rekina. Zwróć uwagę na przekąski wzbogacone ziołami lub przyprawami, np. ostropestem lub kurkumą. Pozytywnie wpłyną one na zdrowie twojego psa. W przypadku psów starszych wybieraj przekąski z niską zawartością tłuszczu, aby uniknąć nadwagi. 

Różne rodzaje przekąsek dla psów

Istnieje wiele rodzajów przekąsek dla psów, które różnią się składem, konsystencją i smakiem. Jednym z popularnych rodzajów przekąsek dla psów są sucharki, które są łatwe do przechowywania i stanowią świetną nagrodę za dobre zachowanie. Sucharki dla psów są dostępne w wielu smakach, w tym mięsnym, serowym i warzywnym. Ich wadą jest często niska zwartość białka, a wysoka – węglowodanów.

Wartościową przekąską dla psów są kości do żucia. Kości te pomagają psom w czyszczeniu zębów i zaspokajają ich naturalną potrzebę gryzienia. Najlepsze są kości do żucia wyprodukowane z naturalnych składników – wołowe, wieprzowe lub z dziczyzny. Tego rodzaju przekąski powinieneś dobierać przede wszystkim do wielkości psa. Jeśli przekąska będzie za mała, a pies będzie ją łapczywie zjadał, może się zadławić. Dlatego poza tym, że kupujesz kości odpowiedniej wielkości, powinieneś obserwować psa w czasie gryzienia.

Smakołyki mięsne w postaci suszonych kawałków kurczaka, indyka, wołowiny lub innego mięsa na pewno będą bardzo smakowały psu. Są bogate w białko i stanowią dodatkowe źródło energii dla psa. Tego rodzaju przekąski możesz bez ograniczeń dawać psu bardzo aktywnemu i młodemu. Im starszy i mniej ruchliwy pies, tym ostrożniej należy podawać mu wysokokaloryczne przekąski,

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*