Potrzebujesz auta na weekend? Skorzystaj z usługi najmu!

[REKLAMA]

Weekendowy wyjazd nie musi oznaczać konieczności korzystania ze środków transportu publicznego. Osoby posiadające ważne prawo jazdy, a nie mające z różnych względów auta do dyspozycji, mogą wynająć samochód na doby.

Dobowy wynajem aut – co to takiego?

Dobowy wynajem samochodów to jedna z form najmu krótkoterminowego. Usługa ta znajduje się w ofercie większości wypożyczalni w Polsce i jest adresowana zarówno do klientów, indywidualnych, jak i biznesowych. Pod względem procedur przypomina tradycyjny wynajem długoterminowy. Formalności są załatwiane w stacjonarnym biurze w obecności pracownika wypożyczalni. W Polsce jest wiele miejsc, gdzie można wynająć auto na doby. Łódź, Warszawa, Kraków oraz inne duże miasta to najważniejsze ośrodki, gdzie firmy carsharingowe takie jak PANEK CarSharing prowadzą działalność.

Dobowy wynajem aut – dlaczego warto?

Na wynajęcie samochodu na weekend warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim zapewnia to pełną swobodę w planowaniu podróży i daje pełną niezależność. Carsharing dobowy to świetna opcja dla osób, którym zależy na komfortowej i bezpiecznej jeździe. Flota, jaką dysponują wypożyczalnie, składa się z nowoczesnych oraz zadbanych pojazdów, których stan jest na bieżąco kontrolowany. Ogromną zaletą omawianego rozwiązania jest również to, że nie trzeba być właścicielem samochodu, żeby z niego korzystać.

 Dobowy wynajem aut – o czym pamiętać?

Wynajmując samochód na weekendowy wyjazd, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Kluczowe znaczenie ma tutaj znalezienie odpowiedniej wypożyczalni, której oferta odpowiada indywidualnym wymogom w zakresie zawartości oraz ceny. Przed zawarciem umowy należy koniecznie zapoznać się z regulaminem danej firmy ze szczególnym naciskiem na zapisy dotyczące dziennego limitu kilometrów, tankowania, miejsc odbioru i zwrotu pojazdu oraz możliwości wyjechania wypożyczonym samochodem za granicę. Na ogół istnieje również opcja dopisania do umowy drugiego kierowcy czy wynajęcia fotelika dla dziecka.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*