Meccaniche Veneziane – szwajcarski styl i włoski temperament w zegarkach

[REKLAMA]

Marzysz o praktycznym i eleganckim dodatku do garderoby, który podkreśli Twój indywidualny styl? A może szukasz niebanalnego prezentu na specjalną okazję, by sprawić radość bliskiej Ci osobie? Odpowiednio dobrany zegarek marki Meccaniche Veneziane może być strzałem w dziesiątkę!

Szwajcarskie zegarki z włoską historią

Meccaniche Veneziane to marka powstała we Włoszech – kraju znanego z pasji do innowacji, zamiłowania do sztuki i piękna w ogóle. Historia marki ma swoje korzenie w Wenecji, słynącej z tradycji zegarmistrzowskiej. Meccaniche Veneziane jawi się jako odpowiedź na kryzys ekonomiczny i sprzężoną z nim potrzebę wskrzeszenia tradycji miasta. Firma powstała jako startup dwóch fascynatów kunsztu zegarmistrzowskiego.

Od początku kojarzona była z innowacyjnością i wysoką jakością produktów, co zaowocowało uzyskaniem statusu innowacyjnego startupu, przyznawanego przez Izbę Handlową w Wenecji. W krótkim czasie marka rozwinęła swoją działalność, a jej produkty zaczęły docierać do takich krajów, jak: USA, Chiny, Japonia czy Rosja.

Warto dodać, że Meccaniche Veneziane to jedna z młodszych marek zegarków – na rynku istnieje dopiero od 2017 roku. W Polsce pojawiły się one w 2019 roku, jako uzupełnienie segmentu zegarków mechanicznych z automatycznym naciągiem o niebanalne modele z mechanizmami wysokiej jakości.

Szwajcarska dokładność i włoska pasja zamknięte w zegarkach

W jaki sposób marka Meccaniche Veneziane podbija serca użytkowników z najodleglejszych zakątków? Firma podąża za duchem czasu – stawia na produkty wysokiej jakości, które są wyjątkowo łatwe w użyciu – nie wymagają aktualizacji systemu czy ładowania baterii.

Zegarki łączą w sobie szwajcarską precyzję z włoskim designem. Produkowane modele wyposażone są w precyzyjne szwajcarskie mechanizmy kwarcowe, które gwarantują niezawodne działanie. Mocną stroną zegarków jest także daleko idące przywiązanie do detali. Metalowe elementy wykorzystywane do produkcji zegarków pochodzą z jednej z najstarszych weneckich odlewni – Bertoldini & Torre, która wyróżnia się ponad 400-letnią tradycją.

Meccaniche Veneziane – oryginalne kolekcje

Produkty marki Meccaniche Veneziane są zróżnicowane, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz postawić na model, który nie tylko będzie pasować do Twojej garderoby, ale także podkreśli  Twoją osobowość i zainteresowania.

Miłośnikom militariów wpadnie w oko kolekcja Arsenale. Charakteryzuje się ono elegancją i przewagą takich barw, jak czerń oraz brąz. Uwagę przykuwa fabrycznie podniszczony, skórzany pasek, przypominający stary, wojskowy pas. Nie może się nim poszczycić żadna inna marka!

Fani marynistyki i historii nie powinni pozostać obojętni wobec kolekcji nie powinni pozostać obojętni wobec kolekcji Nereide. Nazwa nawiązuje do weneckiego okrętu podwodnego, który został zaprojektowany podczas I wojny światowej, na potrzeby Królewskiej Marynarki Wojennej.

Koperty zegarków Nereide są ręcznie szczotkowane, dzięki czemu zyskały klasyczny i elegancki wygląd. Do produkcji pasków użyto zamszu.

To tylko niektóre z propozycji. Jeżeli marzysz o niezawodnym zegarku, łączącym tradycję z nowoczesnością, to zegarki Meccaniche Veneziane będą najlepszym wyborem. Z pewnością znajdziesz wśród nich model dostosowany do Twoich potrzeb!

1 Komentarz

  1. Mój facet ma bzika na punkcie zegarków. Myślę, że to będzie świetny prezent na jego urodziny 🙂 Dziękuje za ten artykuł 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*