Osłona przed słońcem i insektami w naszym mieszkaniu

[REKLAMA]

Mieszkania powinny być naszym azylem, gdzie można spokojnie odpocząć od świata zewnętrznego. Jednak często w tym azylu mogą przeszkadzać nam niuanse takie jak bzyczenie owadów, a także ostre światło wpadające bezpośrednio do okien.

Jednak można poradzić sobie z tymi problemami. Pomocne w tym okazać mogą się odpowiednio dobrane osłony okienne, np. żaluzje lub rolety, a także moskitiery. Sprawdź, które produkty z wymienionych grup są naprawdę godne uwagi.

Żaluzje drewniane – stylowa dekoracja i dobra osłona przed słońcem

Jedną z propozycji, które pozwalają na dobrą ochronę mieszkań przed słońcem, są żaluzje drewniane. Lamele mogą mieć różną szerokość. Można też zdecydować o wyglądzie drabinki łączącej poszczególne elementy. Dzięki czemu wygląd produktu można dobrze dopasować do swoich potrzeb. Warto też wspomnieć, że żaluzje dostępne są w wielu kolorach, od różnych odcieni naturalnego drewna, po zielenie i biele. Dopasujesz je zatem praktycznie do każdej aranżacji zarówno nowoczesnej, jak i inspirowanej klasycznymi stylami wnętrzarskimi. Żaluzje te można wykorzystać również praktycznie w każdym pomieszczeniu. Trzeba jedynie pilnować, aby lamela nie były narażone na zbyt wysoki poziom wilgoci, gdyż mogłoby to wpłynąć na ich wygląd oraz wytrzymałość. Dużą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest to, że nie wymaga inwazyjnego montażu na ramie okiennej. Więcej na temat montażu żaluzji przeczytasz na stronie markowego producenta żaluzji drewnianych, firmy Karnix –  https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Rolety dachowe – idealne rozwiązanie na poddasza

Bardzo popularne są w ostatnich czasach mieszkania urządzane na poddaszach. Tutaj trzeba pamiętać o wyborze osłon okiennych dostosowanych do specyficznych warunków tam panujących. Okna położone są pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. Dlatego też rolety dachowe powinny mieć odpowiednio opracowane prowadzenie boczne.Najlepiej sprawdzają się tutaj produkty z prowadnicami, pod którymi przesuwa się materiał. Pozwala to na dobre przytrzymanie tkaniny przy skrzydle okiennym. To pozwala wyeliminować efekt „łopotania” materiału przy otwartym czy uchylonym oknie. Dodatkowo warto wybrać produkt, który będzie dobrze zaciemniał pomieszczenie. Więcej informacji na temat tkaniny zaciemniającej wykorzystywanej w produkcji rolet, można przeczytać na stronie wspomnianego wyżej producenta.

Moskitiery ramkowe – doskonała ochrona przed insektami

Dużą irytację wywołują też w czasie pobytu w mieszkaniu nieproszeni „goście”, czyli różnego rodzaju owady. Jest to widoczne szczególnie latem, gdy częściej otwieramy okna. Dlatego warto postawić przy nich skuteczną barierę przed insektami. Tutaj najlepiej sprawdzą się odpowiednio dobrane moskitiery. Najchętniej wybierane są dwa rodzaje moskitier – moskitiery ramkowe oraz moskitiery zwijane. W pierwszym przypadku siatka moskitiery rozciągnięta jest na aluminiowej siatce. Montowana jest ona bezinwazyjnie, dzięki czemu bez problemu w każdej chwili można ją zdjąć i ponownie zamontować. Dostępne są różne kolory ram (można je zobaczyć na stronie: https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html). Z kolei moskitiery zwijane działają podobnie jak rolety. Siatka jest tutaj umieszczona w kasecie i może być podciągana do góry. Dzięki czemu, nie ma konieczności całkowitego demontażu moskitiery, np. na czas podlewania kwiatów na zewnętrznym parapecie.

2 Komentarze

  1. Ja posiadam zwykłe rolety przesuwane. Uwielbiam je bo wydłużają mi sen i żadne światło się przez nie nie przebije. Jeśli chodzi o insekty, to posiadam moskitierę zwijaną i również świetnie się sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*