Dlaczego warto zainwestować w internet mobilny?

[REKLAMA]

Dostęp do internetu to aktualnie podstawa w urządzeniach mobilnych. Już od wielu lat operatorzy sieci komórkowych oferują nie tylko sam abonament telefoniczny, lecz także pakiety obejmujące internet LTE czy internet 5G. Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie i gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Internet mobilny – bez limitu w dostępie do sieci, niezależnie od miejsca

Praca i nauka w trasie, bezproblemowy kontakt z bliskimi w podróży, bycie na bieżąco z aktualnościami czy oglądanie seriali w komunikacji miejskiej – to tylko część z wielu możliwości, które oferuje internet mobilny. Obecnie wiele osób wręcz nie wyobraża sobie życia bez stałego dostępu do sieci. To wynik ogromnej przydatności internetu mobilnego, który będzie korzystnym rozwiązaniem w praktycznie każdym miejscu. Z tego względu praktycznie każda sieć komórkowa oferuje obecnie dostęp do łączności LTE lub 5G – nawet najtańszy abonament zapewnia możliwość korzystania z tego typu rozwiązań. Największą zaletą internetu mobilnego jest z pewnością fakt, że dzięki niemu można przeglądać sieć czy korzystać z aplikacji i portali społecznościowych nawet poza domem.

Internet mobilny – nie tylko w trasie

Co jeszcze sprawia, że warto postawić na internet mobilny? Warto zwrócić uwagę nie tylko na samą możliwość korzystania z sieci w różnych miejscach. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie również w swoim domu czy mieszkaniu. Niekiedy jest to podyktowane brakiem możliwości zainstalowania światłowodu lub innych usług przewodowych, jednak nie jest to jedyny powód. Często okazuje się, że takie połączenie zapewnia szybszy transfer niż tradycyjne rozwiązania – zwłaszcza wtedy, gdy stawiamy na internet mobilny 5G.

Operatorzy komórkowi starają się odpowiadać na tego typu potrzeby, rozbudowując ofertę łączności mobilnej. Świetnym przykładem jest w tym przypadku sieć Otvarta, której klienci mogą liczyć m.in. na najtańszy abonament bez telefonu. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z internetu mobilnego w domu, a także dla osób, które po prostu nie planują jeszcze zmiany swojego smartfona. Warto przy tym podkreślić, że zakup nowego telefonu w sklepie z elektroniką jest przeważnie bardziej opłacalny niż spłacanie rat w ramach standardowego abonamentu telefonicznego. Co więcej, Otvarta zapewnia możliwość skorzystania ze stałego IP przy internecie mobilnym, co pozwala np. na sprawną obsługę urządzeń monitoringu czy hostowanie własnych serwerów w grach.

Telefon na kartę a abonament

Decydując się na internet mobilny, mamy do wyboru dwa rozwiązania – telefon na kartę oraz abonament. Dla wielu osób to właśnie ta druga opcja będzie znacznie lepszym wyborem. Stała umowa z operatorem pozwala na wygodniejsze płatności i utrzymanie stałego dostępu do usług. Dodatkowo takie rozwiązanie eliminuje konieczność ciągłego doładowywania konta – wystarczy po prostu opłacić usługi według zużycia.

Internet LTE i internet mobilny 5G

Na co jeszcze zwrócić uwagę w kwestii mobilnego dostępu do sieci? Jedną z najważniejszych kwestii jest technologia wykorzystywana przez danego operatora. Coraz więcej sieci w Polsce oferuje internet 5G. To piąta generacja telefonii komórkowej, która aktualnie działa wspólnie z LTE (4G), jednak w przyszłości ma wyprzeć wcześniejsze rozwiązania. Połączenie w takim standardzie zapewnia o wiele większe prędkości, które mogą być liczone nawet w gigabitach na sekundę. Warto ponadto zwrócić uwagę na bardzo niski ping, czyli poziom opóźnień w przesyłaniu danych. To sprawia, że nawet stosunkowo wymagające zadania – oglądanie filmów i seriali, rozmowy wideo w trakcie pracy zdalnej czy granie w gry online – nie stanowią żadnego problemu.

Jednym z pierwszych operatorów na polskim rynku, który wprowadził do swojej oferty łączność 5G, jest wspomniana już sieć Otvarta. To tylko jeden z wielu przykładów otwartości na nowe rozwiązania – nie bez znaczenia jest też możliwość skorzystania z karty eSIM. Jest to wirtualny wariant karty SIM, który wyróżnia się łatwiejszą aktywacją i wygodniejszą obsługą. Już teraz niektórzy producenci telefonów – m.in. Apple – zapowiedzieli odejście od fizycznych kart SIM właśnie na rzecz technologii eSIM. Z tego względu warto przygotować się na przyszłość, stawiając na operatora zapewniającego wsparcie dla tego rozwiązania.

Tani abonament i łatwe przeniesienie numeru, czyli sieć Otvarta

Gdzie można znaleźć najtańszy abonament komórkowy? Pod tym względem Otvarta nie ma sobie równych – dostępne propozycje zaczynają się już od zaledwie 9,99 zł miesięcznie, z kolei największy pakiet 5G (100 GB + 200 GB w nocy) to jedynie 49,99 zł. W zamian można liczyć na stabilną łączność piątej generacji, łatwe przeniesienie numeru oraz szybkie wprowadzanie nowości takich jak eSIM. Co więcej, sieć regularnie plasuje się w czołówce polskich operatorów według niezależnych rankingów, m.in. na portalu Komórkomat. Wszystko to sprawia, że oferta tej sieci jest zdecydowanie warta uwagi – zwłaszcza dla klientów, dla których priorytetem jest szybki internet mobilny 5G.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*