Jakie krzesła do salonu?

[REKLAMA]

Klasyczne, nowoczesne, w stylu retro, pikowane czy drewniane – krzesła do salonu występują w tak wielu wariantach, że wybór odpowiedniego modelu może być nie lada wyzwaniem. Estetyka, praktyczność i wygoda to trzy naczelne kryteria, jakimi warto kierować się podczas podejmowania decyzji. Z uwagi na to, że są to meble nadzwyczaj eksploatowane, liczyć powinna się dobra jakość, w końcu krzeseł do salonu nie kupuje się na jeden sezon.

Krzesła do salonu wychodzą poza swoje pierwotne znaczenie miejsca do siedzenia. Będąc wyposażeniem tak wyjątkowej przestrzeni, niejednokrotnie stanowią jej wyrazistą dekorację. Potrafią dokładnie odzwierciedlać panujące trendy oraz twórcze pomysły designerów.

Jeśli krzesła dobierane są do stołu, w pierwszej kolejności należy zmierzyć jego wysokość. W przypadku, kiedy stanowią samodzielny mebel, np. krzesło lub dwa zostaną umieszczone w kąciku czytelniczym albo kawowym, warto dokonać pomiarów ich miejsc docelowych i obliczyć, czy wybrane modele rzeczywiście zmieszczą się na wydzielonej przestrzeni.

Kliknij w powyższe zdjęcie i przejdź do aktualnej promocji krzeseł w sklepie Edinos.

Uwagę należy skupić także na rys konstrukcyjny samego krzesła. Jak wiadomo, zdrowie jest najcenniejsze, więc z szacunku do niego lepiej, aby wybór padł na komfortowe i zdrowo wyprofilowane oparcie czy zagłówek.

Przy szklanym stole we wnętrzach minimalistycznych stanąć mogą transparentne krzesła plastikowe, neutralne bądź kolorowe, lub podporowe o wizualnie lekkiej konstrukcji. Idealne do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym są te z metalową konstrukcją i tapicerką wykonaną z wysokogatunkowej ekoskóry bądź wersje bardziej fantazyjne z modnym ostatnio ażurowy oparciem. Wnętrza zaaranżowane w stylu glamour uwielbiają niebanalną elegancję oraz luksus, z pewnością chętnie zaadaptują krzesła tapicerowane miękkim welwetem w bajecznych kolorach fuksji, granatu czy szmaragdu. Modele nawiązujące designem i szlachetnością do stylu lat 80. doskonale odnajdą się w salonie zaprojektowanym w ponadczasowej modzie vintage, natomiast drewniane odpowiednie będą dla stylu skandynawskiego. Krzesła pikowane to klasyka gatunku, więc gustownie zaprezentują się na salonach w estetyce angielskich posiadłości. A co ze stylem kontynentalnym? Zamiast typowego krzesła – niech stanie taboret, do tego nietypowy, np. w formie walizki, aby osoba siedząca miała wrażenie, że ciągle jest w podróży. W naszym asortymencie sklepu Edinos.pl znajduje się wiele ciekawych propozycji krzeseł do salonu, utrhttps://www.edinos.pl/krzesla-do-salonuzymanych zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. Można więc tworzyć aranżacje dopasowane do własnego poczucia estetyki.

Najczęściej spotykanym widokiem w salonie są komplety jednakowych krzeseł, w tym samym stylu i kolorystyce, odpowiednio dobranych do wyglądu stołu. Jednak odważni bawią się designem oraz rodzajem obicia. Kilka krzeseł w bliźniaczej formie, każde różniące się tylko kolorystyką to naprawdę awangardowe zjawisko. Krzesła do salonu pasować mogą do całej aranżacji lub przeciwnie, stanąć jej na przekór! Nikogo już nie zdziwi klasyczna aranżacja wnętrza z plastikowym krzesłem na wzór kultowego ducha Philippe Starcka. Eklektyzm to eksperymenty, czysty artyzm, więc możliwości tworzenia kontrastów jest nieskończenie wiele.

2 Komentarze

  1. U mnie w salonie są krzesła pakowane że skai. Nogi metalowe, a żeby nie rysować podłogi na końcach nóżek umieściłem filcowe zaślepki. Takie krzesła są praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości

  2. Ze względu na moje problemy z kręgosłupem byłam zmuszona zakupić krzesła z uwypuklonym miejscem na odcinek lędźwiowy. Wyglądają średnio, ale cenię je za funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*