Tatuaż jak dzieło sztuki – jak znaleźć najlepszy salon tatuażu?

[REKLAMA]

Tatuaże powinny prezentować się niczym dzieło sztuki. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Ale bądźmy szczerzy chyba każdy z nas widział już osobę, której tatuaż wywoływał na naszych ustach raczej uśmiech politowania, aniżeli zachwyt. Zapewne wtedy skojarzyło nam się, że wykonywał go jakiś grypsiarz, albo Janusz spod warzywniaka. Dlatego wybierając studio tatuażu trzeba bardzo uważać, bo w innym wypadku można żałować. A ten żal może dodatkowo być bardzo kosztowny, wszak usuwanie tatuaży do tanich nie należy, nie wspominając już o bolesności tego zabiegu. Dlatego w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak znaleźć najlepszy salon tatuażu.

Po pierwsze: cena czyni cuda

Któż z nas nie lubi promocji i okazji. Wszak oszczędność jest cechą Polaków. Jednak wcale oszczędność nie oznacza skąpstwa. Bo jak mówi przysłowie „chytry dwa razy traci”. Dlatego warto wiedzieć, że w przypadku tatuażów coś takiego jak promocja, czy niska cena nie istnieje. Dlatego, jeżeli ktoś oferuje Ci tani tatuaż to możesz się spodziewać, że efekt będzie wywoływał raczej salwy śmiechu, a niekoniecznie zachwyt, „gratis” możesz też otrzymać zapalenie wątroby typu C. Profesjonalny salon tatuażu używa tylko najlepszego sprzętu, ponadto zachowuje odpowiednie warunki sanitarne, a wszystko to, aby zapewnić ci bezpieczeństwo. Oczywiście pracują w nim profesjonaliści, a nie amatorzy. Warto też wiedzieć, że wykonanie tatuaży nie trwa chwilę i wymaga od tatuażysty skupienia i precyzji. Zatem za jego pracę należy mu się też odpowiednie wynagrodzenie. To wszystko wpływa na cenę, stąd gdy jest zbyt niska to możesz być pewnym, że coś pójdzie nie tak. A usuwanie laserowe tatuaży jest drogie, podobnie jak wykonywanie korekty. Zatem odpowiedź sobie, czy warto tutaj oszczędzać?

Po drugie: bo liczy się czas

Kolejne na co należy zwrócić uwagę wybierając salon tatuażu to termin kiedy zostanie nam on wykonany. Jeżeli możesz zapisać się z dnia na dzień, to oznacza, że taki salon nie jest najlepszym wyborem i wtedy masz 100% pewność, że będziesz zwyczajnie żałować. W najlepszych zagranicznych studiach tatuażu czasami klienci czekają po kilka lat. W Polsce nie jest tak źle nie mniej, aby dostać się do renomowanego studia swoje też trzeba poczekać, ale warto.

Po trzecie: reklama dźwignią handlu

O tym, że reklama jest dźwignią handlu wie każdy. A to, co mocno reklamowane czasami nie jest najwyższych lotów. Jeżeli salon poświęca wiele pieniędzy na reklamy radiowe, to może oznaczać, że ceny będą aż nadto windowane, a jakość usług niekoniecznie na najlepszym poziomie. Dlatego o każdym salonie tatuażu warto sprawdzić opinie. Można wejść na stronę internetową, czy też fan page w mediach społecznościowych i zobaczyć dzieła tatuażystów. Ponadto na forach można znaleźć wiele opinii, które również są bardzo przydatne. Możesz poprosić osoby, które wykonywały tatuaż w danym salonie o przesłanie realnych zdjęć, czy też poprosić o ocenę profesjonalizmu takiego studia.

Po czwarte: o higienie słów kilka

Przed wykonaniem tatuażu warto udać się na „inspekcję” do salonu. Można wtedy zobaczyć tatuażystów w akcji, a ponadto ocenić, czy panuje tam ład i porządek. Higiena jest bardzo ważna, zatem, gdy widzisz kurz, czy też ślady krwi po wcześniejszym kliencie to lepiej odpuść sobie taki salon. Przed każdą sesją tatuażysta powinien dezynfekować sprzęt oraz wymieniać igły. Powinien też po każdym kliencie wymienić rękawiczki. Jeżeli tego nie robi to po prostu uciekaj jak najdalej. W tym przypadku nie ryzykujesz tylko fatalnym tatuażem, ale też swoim zdrowiem i życiem, a przecież jest ono najważniejsze.

Warto też pamiętać, że w dobrym salonie tatuażu zawsze możesz poprosić o radę, a także dowiedzieć się jak przygotować się do tatuażu. Tatuażysta służy ci także pomocą i wiedzą. Ponadto udzieli ci niezbędnym informacji jak pielęgnować tatuaż. Może ci także zaprojektować autorską „dziarę”. Wszak profesjonalny salon tatuaży dba o swoich klientów i poświęca im odpowiednią ilość czasu, bo dobro klienta i jego zadowolenie jest na pierwszym miejscu. Dlatego nie bój się pytać, bo zwyczajnie masz do tego prawo.

1 Komentarz

  1. Za niedługo planuję jakiś tatuaż, więc artykuł jak najbardziej przydatny. Warto wydać trochę pieniędzy i poczekać, skoro to, co wytatuujemy zostanie z nami i będziemy często na to spoglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*