Kobiecość Ty też masz ją w sobie! Kobiecy Challenge

[REKLAMA]

Kobiecość kojarzy się głównie z czerwoną szminką, szpilkami, idealną figurą. A przecież kobiecość to nie tylko to, co na zewnątrz. To ciepło, empatia, styl i sposób bycia. Jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś kobieca zmień to!

Kobiecość najczęściej oceniana jest na podstawie wyglądu, dlatego my, kobiety, często mamy z nią problem i wpędzamy się w kompleksy. Porównujemy się do modelek z modowych magazynów i dążymy do wytyczonego przez nie kanonu piękna, a przecież najważniejsze to być sobą! Dlatego, jeśli ciągle szukasz wad i niedoskonałości, przestań i bądź dla siebie dobra. Pogódź się w tym, czego nie możesz zmienić, a to co możesz zmień.

Samoakceptacja pierwszy krok do szczęścia

Samoakceptacja to ważny krok do szczęścia. Dlatego nie trać życia na kompleksy. Zapomnij o nich. Nikt nie jest idealny, mężczyźni też! Najważniejsze to być sobą i akceptować siebie taką, jaka jesteś – jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną i wyjątkową. Nie pozwól by kobiecość, i dbanie o siebie, stała się dla Ciebie ciężarem, utrapieniem i sprawiła, że nie będziesz akceptować swojej fizyczności bez dodatków upiększających.

Kobiecość to nie tylko wygląd, to coś znacznie więcej – sposób poruszania się, mówienia, zachowania. Nawet najlepiej ubrana kobieta, może przestać być kobieca poprzez swoje zachowanie, słowa czy sposób bycia i czar pryska, nawet u mocno zauroczonego mężczyzny.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, ale…

Prawdą jest, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie postrzegają Cię przez pryzmat wyglądu. Dlatego, jeśli nie czujesz się kobieco zmień to, co możesz zmienić. Poszukaj swojego stylu w modzie, odmień fryzurę. Poczuj się pięknie i zobacz, że masz tę moc – moc kobiecości!

Zewnętrzna metamorfoza potrafi zmienić o wiele więcej niż tylko wygląd zewnętrzny. Wpływa na Twój obraz siebie, relacje z otoczeniem, przywraca wiarę we własne siły i możliwości.

Kobiecość niejedno ma imię

Kobiecość niejedno ma imię, to nie tylko rozmiar S i piękny młody wygląd. Ona zmienia się wraz z wiekiem, ale nie znika. Kobiecość nie zna granic w postaci wieku, wagi czy rozmiaru. Ty też masz ją w sobie!

Udowadniają to Iza i Aneta – twórczynie projektu „Kobiecy Challenge”. Przeprowadzają metamorfozy Polek mieszkających na emigracji w Niemczech. Same również są emigrantkami. Pomagają rodaczkom uwierzyć w siebie i odkryć swoją kobiecość. Organizują również warsztaty rozwojowe dla kobiet. Chcą pokazać, że piękno ukryte jest w każdej z nas oraz, że warto dbać o siebie zarówno w sferze wyglądu, jak i samorozwoju.

Ty też masz ją w sobie!

Ty również jesteś kobieca, tylko, być może, jeszcze o tym nie wiesz! Przestań porównywać się z innymi. Pokochaj siebie! Odpowiedz sobie na pytania: czym jest dla Ciebie kobiecość, kiedy czujesz się kobieco i co sprawia, że tak się czujesz? A gdy już poznasz odpowiedzi, stwórz swój własny kanon piękna i bądź najlepszą wersją samej siebie!

Dbając o to, co na zewnątrz i wewnątrz, pokochasz i zaakceptujesz siebie. Będziesz świecić swoim własnym światłem, któremu na imię szczęście.

Więcej informacji o „Kobiecym Challenge’u” znajdziesz na www.kobiecychallenge.com.

Stylizacje: Kobiecy Challenge
Photo: Patrycja Sikora Onelittlephoto
Make up: Magdalena Szulc
Stylizacja fryzur: Barbara Fortuna-Jaśkiewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*