Dbałość o zdrowie rodziny

[REKLAMA]

Woda to źródło życia – stanowi o tym choćby fakt, że człowiek składa się w 50-70% z wody, a bez niej możemy przeżyć 4 dni. Rośliny potrzebują jej do wzrostu, 40% przeznaczane jest na produkcję energii, 16% na zaopatrzenie miast a 11% dla przemysłu. WHO (ang. World Health Organization – Światowa Organizacja Zdrowia) ostrzega, że aż 80% wszystkich chorób współczesnej cywilizacji ma związek z jakością wody pitnej! Co zrobić, żeby poprawić właściwości spożywanej przez nas wody?

Filtr do wody – ratunek dla jakości wody

Czteroosobowa rodzina zużywa średni ok. 500 litrów wody dziennie. Mówiąc o jakości wody, mamy na myśli jej właściwości chemiczne, fizyczne i biologiczne, a także przydatność wody do określonych celów. Powszechnie przyjęte jest, że woda lekko zabarwiona, mętna czy o dziwnym zapachu jest niezdatna do spożycia. Jednak niebezpieczeństwo kryje się nie tyle w wyglądzie, ile w zawartych w wodzie potencjalnych zanieczyszczeniach i bakteriach, co najczęściej zdarza się przez skażenie ścieków komunalnych. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się w filtry do wody i stacje uzdatniania wody, które zapewnią nieograniczony dostęp do bezpiecznej, czystej wody. Co więcej, filtry do wody i stacje uzdatniania wody chronią również nasze sprzęty AGD oraz instalacje wodne, chroniąc przed przedwczesnym zniszczeniem.

Na problem twardej wody – zmiękczacz do wody

Zmiękczacz wody to urządzenie, które zlikwiduje problem twardej wody pitnej i użytkowej, dzięki czemu wykluczy osadzanie się nalotu na naczyniach, tworzenie się kamienia kotłowego i ochroni tkaniny podczas prania. Zaletami używania zmiękczacza do wody w życiu człowieka jest ochrona skóry przed nadmiernym wysuszeniem przez twardą wodę, a także wyraźnie lepszy smak i zapach wody pitnej oraz dań z niej przyrządzanych.

Zmiękczacze do wody firmy USTM charakteryzują się m.in. inteligentną elektroniką: czujnikiem soli oraz generatorem wolnego chloru, zabezpieczeniami antyzalaniowymi, niskimi kosztami eksploatacji czy kilkoma wariantami trybu pracy. Zadbaj o zdrowie i nie pozwól, aby w Twoim domu przeważała twarda woda!

Domowa stacja uzdatniania wody

Domowa stacja uzdatniania wody to urządzenie składające się z butli ze złożem o pojemności od 40 do 110 litrów, z oddzielnym pojemnikiem na solankę. Zapewnia najwyższą wydajność i skuteczność w miejscach takich, jak domy jednorodzinne, hotele czy restauracje. Ten zmiękczacz dwuelementowy posiada liczne certyfikaty: NSF czy ACS dla komponentów. Zakup domową stację uzdatniania wody na ustm.pl – pozbądź się zbyt dużych ilości soli wapnia i magnezu z Twojej wody i ciesz się najwyższą jakością wykonania.

„Wodo (…) nie jesteś konieczna do życia, jesteś samym życiem” ~ Antoine Saint Exupery

Centralne odkurzacze – wygoda sprzątania

Pewnie nie raz męczyłeś się z tradycyjnym modelem odkurzacza, który musisz ciągnąć za sobą podczas sprzątania. Istnieje jednak wygodniejsza alternatywa! Centralny odkurzacz to konstrukcja, którą można zainstalować w każdej chwili, jednak najlepiej pomyśleć o tym podczas budowy domu. Składa się z rur PCV schowanych w ścianach oraz jednostki centralnej, zazwyczaj ulokowanej w piwnicy. Warto też przemyśleć ilość i lokalizację gniazd ssących odkurzacza centralnego.

Zalety korzystania z centralnych odkurzaczy w szczególności docenią alergicy – usuwają one zanieczyszczenia i drobnoustroje dzięki wysokiej mocy ssącej na zewnątrz budynku oraz są wyposażone w podwójny system filtracji. Odkurzacze centralne wspaniale radzą sobie również z sierścią naszych zwierząt. Dodatkowo są niezwykle ciche, wydajne i służą długie lata. Firma USTM oferuje wszelkie potrzebne elementy do montażu centralnego odkurzacza: jednostki centralne, instalacje, gniazda czy szufelki automatyczne.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie firmy USTM, gdzie znajdziemy m.in. systemy odwróconej osmozy, złączki, filtry kuchenne i łazienkowe czy instalacje sanitarne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*