Szklanki do whisky – klasyczne i praktyczne

[REKLAMA]

Wyposażenie kuchni nie zawsze można nabyć w czasie jednych zakupów, a wręcz przeciwnie – często zajmuje to jakiś czas, zanim wybierzemy odpowiedni styl i wzory i skompletujemy wszystkie potrzebne naczynia. Dobrze jest zacząć od szklanek do whisky, bo sprawdzą się one nie tylko do delektowania się szlachetnym trunkiem podczas przyjęcia i relaksującego wieczoru z niewielkim gronie, ale też na co dzień – do napojów bezalkoholowych, a także do deserów.

Najbardziej charakterystyczną cechą szklanek do whisky jest grube dno. Pozwala ono na zachowanie odpowiedniej temperatury alkoholu podawanego z lodem. Trzymając w dłoni szklankę z masywnym dnem, nie ogrzewamy jej zawartości ciepłem dłoni, więc możemy długo sączyć wonny trunek o ciągle właściwej temperaturze. Taka budowa tych naczyń sprawia także, że są dość ciężkie i stabilne. Szklanki do whisky są zazwyczaj szerokie i niewysokie, dzięki czemu mogą pełnić rolę salaterek lub pucharków do lodów i deserów. Dobrze będą w nich wyglądały tiramisu, panacotta lub inne kolorowe słodkości. Ze względu na to, że są to naczynia niskie, przyjemnie będzie z nich spożywać desery i lody. Także woda z dodatkiem cytryny lub mięty albo soki owocowe będą smakowały z takiej szklanki. Odwrotna sytuacja, czyli podawanie whisky lub brandy w zwykłych szklankach do wody może już nie być dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że szlachetne trunki szybko się ogrzeją, a i wyglądem nie będą zadowalały, zwłaszcza gości na imprezie. Elegancki kształt szklanek do whisky gwarantuje, że nawet koktajle mleczne, smoothie czy kawa latte – na pewno mrożona – dobrze będą w nich wyglądały i smakowały.

Ponieważ szklanki do whisky mogą mieć tak różnorodne zastosowania, nadają się na prezent nie tylko dla koneserów mocnych trunków, ale też dla osób, które sporadycznie będą ich używać do serwowania tego jednego alkoholu, którego rodzaj stanowi o ich nazwie. Osoby właśnie rozglądające się za wyposażeniem barku i kuchni na pewno będą zadowolone, jeśli zdecydują się na taki zakup w pierwszej kolejności, bo szklanki do whisky są bardzo przydatne także do innych drinków, w tym – bezalkoholowych.

Szklanki do whisky sprzedawane są zwykle w kompletach po sześć sztuk. Ich średnia pojemność waha się od 240 do prawie 300 ml. Mają najczęściej kształt prostego niskiego walca o grubym dnie albo mają kwadratową podstawę. Bywają też rozszerzane ku górze. Najczęściej produkowane są z wysokiej jakości szkła, gładkiego lub zdobionego tłoczniami lub grawerem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*